Reklama

Część Jarmarku przeniesiona na Wianki

Opublikowano:
Autor:

Część Jarmarku przeniesiona na Wianki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z groźną sytuacją na rzece Dzień Wisły, który miał się odbyć w ramach Jarmarku Tumskiego na nabrzeżu, został odwołany. Ale nic straconego - wzbogaci tegoroczne Wianki.

W związku z groźną sytuacją na rzece Dzień Wisły, który miał się odbyć w ramach Jarmarku Tumskiego na nabrzeżu, został odwołany. Ale nic straconego - wzbogaci tegoroczne Wianki.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w ratuszu prezydent Andrzej Nowakowski potwierdził, że przekroczone stany alarmowe na Wiśle zmuszają organizatorów do odwołania atrakcji, które w ramach Jarmarku Tumskiego miały odbyć się nad Wisłą. Potwierdziło się również to, o czym informowaliśmy we wtorek - że inicjatorzy pierwszej imprezy pod nazwą Dnia Wisły z Pawłem Śliwińskim, szefem Towarzystwa Przyjaciół Płocka chętnie przenieśliby ją na inny termin.

Paweł Mieszkowicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego osobiście uspokajał dziś wszystkich niepocieszonych podczas konferencji prasowej. Zapewnił, że imprezy planowane z okazji Dnia Wisły odbędą się, tyle że dokładnie za miesiąc podczas tegorocznych Wianków planowanych na 21 czerwca. To właśnie na ten termin wstępnie przeniesiono rejsy po Wiśle, pokazy żeglarstwa i ratownictwa wodnego, a w szczególności największą gratkę, jaką z pewnością okaże się wielka parada jednostek pływających.

Pozostałe imprezy na terenie Starego Miasta oraz w płockim amfiteatrze zaplanowane na ten weekend pozostają bez zmian. Wciąż można więc wybrać się na wystawę do Towarzystwa Naukowego Płockiego, pozwiedzać zamkowe mury Muzeum Diecezjalnego, obejrzeć pokazy dawnych rzemiosł i rękodzieła w Miasteczku Rycerskim, przejść się w tradycyjnym płockim korowodzie, a przede wszystkim przespacerować się między kramami wystawców z różnych części Polski i nie tylko, którzy rozstawią się od piątku na Tumskiej.

Dlatego głowy do góry, jeszcze zdążymy nacieszyć się walorami Wisły, kiedy ta stanie się nieco spokojniejsza.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE