Reklama

Reklama

Czekali na to 20 lat. Nowa placówka terapeutyczna

Opublikowano: czw, 6 sie 2020 19:54
Autor:

Czekali na to 20 lat. Nowa placówka terapeutyczna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat sierpecki otrzymał maksymalną możliwą dotację, czyli 450 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie kosztów utworzenia i działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Reklama

Powiat sierpecki otrzymał maksymalną możliwą dotację, czyli 450 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie kosztów utworzenia i działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej. 

Nowa placówka powstanie w w Ostrowach w gminie Gozdowo. Starosta sierpecki Mariusz Turalski oraz wicestarosta Jarosław Ocicki zawarli umowę z wójtem gminy Gozdowo Dariuszem Kalkowskim. 

- Na powstanie WTZ mieszkańcy powiatu sierpeckiego czekali około 20 lat. Dziś dzięki determinacji Zarządu Powiatu, Wójta Gminy Gozdowo, PCPR Sierpc, Powiatowego Pełnomocnika Osób Niepełnosprawnych, części Rady Powiatu przy wsparciu MRPiPS oraz PRRON i Służb Wojewody Mazowieckiego to marzenie osób niepełnosprawnych i ich rodzin staje się faktem. Dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy pomagali przy tym projekcie - podsumował Mariusz Turalski, starosta sierpecki.

Gmina zobowiązała się do zorganizowania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ostrowach i prowadzenia go przez minimum 10 lat. Warsztat będzie wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką stwarzającą osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy możliwości rehabilitacji społecznej i zawodowej. Terapia obejmie 30 osób.

Przewidziano następujące grupy:
1) Pracowania muzyczno-teatralna,
2) Pracownia artystyczna i rękodzieła,
3) Pracownia informatyczno- multimedialna,
4) Pracownia ogrodniczo - porządkowa,
5) Pracownia kulturalno-oświatowa,
6) Pracownia gospodarstwa domowego i przystosowania do życia.

Warsztat będzie obejmował swą działalnością teren powiatu sierpeckiego. Powiat zobowiązał się do pokrycia kosztów adaptacji pomieszczeń (255 tys. zł to dotacja powiatu, a 450 tys. zł zostało pozyskane z PFRON), kosztów działalności warsztatu na rok 2021 - dofinansowanie ze środków PFRON w kwocie ponad 650 tys. zł, co stanowi 90% kosztów utrzymania, ze  środków własnych powiatu - ponad 72 tys. zł, a wkład gminy to 200 tys. zł. Przyjęcia uczestników i rozpoczęcie działalności rehabilitacyjnej ustalono na 1 stycznia 2021 r. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.