Reklama

Czekają na decyzję ministerstwa. Potrzebne 4,5 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Czekają na decyzję ministerstwa. Potrzebne 4,5 mln zł - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kwota 4,5 mln zł to połowa szacowanych kosztów remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ubiegłym tygodniu Miejski Zarząd Dróg wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o dofinansowanie planowanych prac.

Kwota 4,5 mln zł to połowa oszacowanych kosztów remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego. W ubiegłym tygodniu Miejski Zarząd Dróg wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o dofinansowanie planowanych prac.

Chodzi o pozyskanie środków z rezerwy subwencji ogólnej na remont przeprawy mostowej, który mógłby zostać przeprowadzony w tym samym czasie, co przebudowa al. Kilińskiego. Z racji przebudowy alei tymczasowego zamknięcia mostu i tak nie da się uniknąć (w tym czasie komunikacja będzie odbywała się mostem Solidarności). Ale czy faktycznie dojdzie do remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego?

- Nie mamy pewności, czy dotację otrzymamy - mówi nam Hubert w Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka.

Dlatego nie można w tej chwili jednoznacznie powiedzieć, że remont mostu rozpocznie się w tym roku. - Nie jest też wykluczone, że nie będziemy uzależniać prac od otrzymania dotacji. Zobaczymy, jaki będzie rozwój wydarzeń - zastrzega pracownik Ratusza. - W trakcie remontu chcemy wymienić nawierzchnię, izolację pod nią, a także dylatacje i poręcze, bariery energochłonne. Prace potrwają około pięciu miesięcy, choć kontrakt może być zawarty na dłuższy czas, ponieważ dylatacje muszą być wykonane na indywidualne zamówienie.

[ZT]21510[/ZT]

[ZT]21464[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE