Reklama

Czego słuchać, żeby się nie bać

Opublikowano:
Autor:

Czego słuchać, żeby się nie bać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy umierają ze strachu na wieść o konieczności lotu samolotem - psycholog udowadnia, że słuchanie muzyki pozwala złagodzić niepokój towarzyszący lataniu. Zobaczcie infografikę!

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy umierają ze strachu na wieść o konieczności lotu samolotem - psycholog udowadnia, że słuchanie muzyki pozwala złagodzić niepokój towarzyszący lataniu. Zobaczcie infografikę!

Dr Becky Spelman - psycholog zajmująca się zespołami lękowymi w Provate Therapy Clinic prowadzi badania mające na celu zweryfikowanie teorii mówiących o tym, że muzyka jest w stanie oddziaływać na nas tak mocno, że pomaga to złagodzić lęk przed lataniem - pisze

Wyniki jej badań dają nadzieję wszystkim, którzy się bali! Spelman  udowadnia, że oddychanie w rytm muzyki pozwala nam się wyciszyć, uspokoić pracę serca i ciśnienie, co zmniejsza objawy paniki. W badaniuach wykorzystano również elementy EMDR - terapię odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych - a ta odpręża zarówno umysł, jak i ciało.

Wyniki badań pomogą stworzyć playlistę, której słuchanie w samolocie spowoduje, że wszelkie lęki, napięcia i stres związane z lotem, odejdą bez śladu.

Inne ciekawe infografiki można też obejrzeć pod tym adresem:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE