Reklama

Czas ratuje życie. Warto zastosować się do apelu służb

Opublikowano:
Autor:

Czas ratuje życie. Warto zastosować się do apelu służb - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O uratowaniu ludzkiego życia, zdrowia czy choćby mienia decyduje czas. Minuty, a może nawet i ułamki sekund. Czasami ratownicy czy policjanci napotykają jednak prozaiczną przeszkodę - nieodpowiednie oznaczenie ulicy.

O uratowaniu ludzkiego życia, zdrowia czy choćby mienia decyduje czas. Minuty, a może nawet i ułamki sekund. Czasami ratownicy czy policjanci napotykają jednak prozaiczną przeszkodę - nieodpowiednie oznaczenie ulicy. 

Policja zwróciła się z apelem do właścicieli posesji o odpowiednie oznaczenie budynków. Jak mówi Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji, wezwani na interwencję funkcjonariusze sporo czasu tracą na zlokalizowanie adresu.

- Powodem tego jest brak widocznego oznakowania budynków numerem oraz nazwą ulicy, do której administracyjnie budynek jest przypisany. W czasie, gdy istnieje pilna potrzeba przeprowadzenia interwencji, czas od zgłoszenia do jej podjęcia przez funkcjonariuszy może się niepotrzebnie wydłużyć, gdyż policjanci z uwagi na brak oznaczenia budynku, będą szukać konkretnego adresu - opisuje Piasek. 

Łatwo sobie wyobrazić sytuację, w której interwencja ratowników medycznych może nastąpić o kilka minut za późno. Zamiast udzielać pomocy, mogą być zmuszeni do poszukiwania żądanego adresu. 

- W związku z powyższym płoccy policjanci apelują do właścicieli i administratorów posesji o oznaczenie  swoich budynków i zarządzanych obiektów w taki sposób, aby służby ratunkowe mogły bez większych problemów odczytać numery i nazwy ulicy, do których te obiekty administracyjnie są przypisane - apeluje rzecznik policji. 

Funkcjonariusze przypominają jednocześnie, że obowiązek oznaczenia posesji wynika z przepisów prawa. Został on zawarty w art. 64 Kodeksu Wykroczeń. Za niedopełnienie tego obowiązku w Kodeksie Wykroczeń została określona kara grzywny do 250 zł. Warto o to zadbać nie tylko ze względu na zaoszczędzone pieniądze. Odpowiednie oznaczenie może uratować życie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE