Reklama

Cyganie nad Wisłą. Urzekające melodie i żywiołowe tańce

Opublikowano:
Autor:

Cyganie nad Wisłą. Urzekające melodie i żywiołowe tańce  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w niedzielę 9 sierpnia o godz. 16 warto wybrać się bulwary wiślane w Płocku. W taneczny sposób będzie świętowany jubileusz zespołu Romen. Na scenie pojawią się: zespół Romanca, Romen oraz Liza i Cygańskie Gwiazdy.

Już w niedzielę 9 sierpnia o godz. 16 warto wybrać się bulwary wiślane w Płocku. W taneczny sposób będzie świętowany jubileusz zespołu Romen. Na scenie pojawią się: zespół Romanca, Romen oraz Liza i Cygańskie Gwiazdy.

Organizatorem czterogodzinnej imprezy jest Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, poprowadzą ją Krystiano oraz Zofia Czernicka. Udział jest bezpłatny. 

W czasie imprezy obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa związane z koronawirusem. 

- Wchodząc na teren pod sceną trzeba mieć ze sobą wydrukowaną i wypełnioną kartę uczestnika dostępną na stronie: http://pokis.pl/covid-19/. Ponadto przed wejściem każdemu uczestnikowi zostanie bezdotykowo zmierzona temperatura - informują organizatorzy. - W trakcie koncertu, w kolejkach do toalety lub stoiska należy zachować bezpieczny dystans minimum 2 m oraz mieć zakryte usta oraz nos.

Zespół Romen działa już 40 lat, powstał w 1980 r. w Płocku. Założycielem i dyrektorem zespołu jest Zbigniew Kowalski pseudonim artystyczny Parno Ray. Romen na początku liczył 30 osób i był nazywany „Małe Mazowsze”. W czasie stanu wojennego zespół jako jedyny w kraju otrzymał specjalne zezwolenie na koncerty na terenie całego kraju. W latach 80-tych Romen składał się z muzyków i artystów w wieku 17-18 lat. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE