Reklama

Cyfryzacja rozwiązała tysiące problemów przedsiębiorców z ZUS

Opublikowano:
Autor:

Cyfryzacja rozwiązała tysiące problemów przedsiębiorców z ZUS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wprowadzenie przelewów internetowych jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rozwiązało dziesiątki tysięcy problemów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorcy popełniają znacznie mniej błędów przy wypełnianiu przelewów.

Wprowadzenie przelewów internetowych jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rozwiązało dziesiątki tysięcy problemów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorcy popełniają znacznie mniej błędów przy wypełnianiu przelewów.  

W całym 2017 roku przy wypełnieniu przelewów przedsiębiorcy w całej Polsce popełniali ok. 23 tysiące błędów. Na ternie północnego Mazowsza w styczniu 2017 roku błędów było 350. W tym roku zaledwie pięć.

- Liczby jasno pokazują, że nowe rozwiązanie spełniło pokładane w nim oczekiwania - mówi Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego. - Przedsiębiorcy mają większą pewność co do tego, czy prawidłowo przekazali pieniądze, a ZUS nie musi już przeprowadzać czasochłonnych postępowań wyjaśniających, które nie zawsze kończyły się przyporządkowaniem wpłaty do konkretnego przedsiębiorcy.

Jak dodaje, ZUS odnotował też zwiększone wpływy z tytułu opłacania składek. W styczniu i lutym 2018 roku odnotowano wpłaty na kwotę 692,5 mln złotych. To o 52 mln złotych więcej niż w analogicznym okresie rok temu. 

- Na zwiększenie tej kwoty wpływ miało oczywiście wiele czynników takich jak dobra sytuacja gospodarcza, zwiększenie zatrudnienia i podwyżki płac. Jedną z przyczyn jest jednak również wdrożenie e-składki, a dokładnie zmiana sposobu księgowania wpłat - tłumaczy Olewiński. 

Jak to się stało? Przy zmianie przepisów ZUS prowadził akcję informacyjną i dopiero wówczas wielu przedsiębiorców zorientowało się, że na ich kontach jest zadłużenie. Część przedsiębiorców spłaciła już zobowiązania, a większe kwoty rozłożono na raty.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE