Reklama

Reklama

Cyfrowe usługi na Mazowszu. Mają być ułatwieniem dla przedsiębiorców i mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Pixabay

Cyfrowe usługi na Mazowszu. Mają być ułatwieniem dla przedsiębiorców i mieszkańców - Zdjęcie główne

foto Fot. Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiele usług na Mazowszu już teraz można załatwić bez wychodzenia z domu. Ten trend będzie powiększany. Województwo realizuje strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego, które przewidziano na lata 2020-2030.

Reklama

Dokument ten obejmuje m.in. edukację cyfrową, e-usługi, infrastrukturę techniczną oraz technologie informacyjno-komunikacyjne. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, rozwiązania cyfrowe przynoszą wiele korzyści i są cenne szczególnie w czasie pandemii. 

- Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele instytucji i przedsiębiorstw przeniosło się do internetu, pracujemy i uczymy się zdalnie - stwierdza marszałek. - Zachęcam więc do korzystania z platformy Wrota Mazowsza, na której dostępne są usługi blisko 250 urzędów z całego województwa oraz zasobów mapowych Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej - dodaje.

Wdrażane są usługi i systemy, dzięki którym mieszkańcy i przedsiębiorcy mogą korzystać z nich w sposób wygodny i przydatny zarówno w sferze prywatnej i zawodowej, a także w administracji. Właśnie dla takich celów uruchomiono portal wrotamazowsza.pl.

Jak przekonują w samorządzie województwa, założeniem mazowieckiej strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego jest usprawnienie przepływu wiedzy i informacji, szczególnie na linii nauka-biznes. Naukowe bazy mają dzięki niej stać się jednym z filarów przedsiębiorstw, a mazowieckie firmy dużo bardziej efektywnie będą mogły skorzystać z wiedzy i zasobów organizacyjnych, kadrowych, produktowych, logistycznych czy finansowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy