Reklama

Coś więcej niż zawody taneczne [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Coś więcej niż zawody taneczne [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery medale to dorobek płockich cheerleaderek w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza. Tegoroczna edycja tych zawodów przyciągnęła wyjątkowo wielu widzów. Nie tylko ze względu na efektowne pokazy taneczne, ale również dzięki imprezom towarzyszącym.

Cztery medale to dorobek płockich cheerleaderek w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza. Tegoroczna edycja tych zawodów przyciągnęła wyjątkowo wielu widzów. Nie tylko ze względu na efektowne pokazy taneczne, ale również dzięki imprezom towarzyszącym.

Tegoroczna rywalizacja odbywała się w dywizjach pom dance i cheer dance w trzech kategoriach wiekowych. Przygotowywana przez Katarzynę Sylwestrzak ekipa ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica swoje występy oparła na połączeniu muzyki ludowej z rytmami, które są obecnie najchętniej słuchane przez nastolatki.

Zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się tym razem płockie seniorki. W dywizji pom dance absolutnie bezkonkurencyjna okazała się formacja Impuls, a w cheer dance po złote medale Otwartych Mistrzostw Mazowsza sięgnął Impact. Jako trzecia z płockich formacji na najwyższym stopniu podium zameldowała się Impreska, startująca w dywizji cheer dance w kategorii juniorek. Listę medalistek z SWPW uzupełniły dziewczęta z formacji Joy, która wytańczyła drugą pozycję w dywizji cheer dance wśród juniorek młodszych.

– Było rewelacyjnie. Dziewczęta zachwycone, trenerzy oszołomieni, sędziowie szczęśliwi – powiedziała Portalowi Płock Katarzyna Sylwestrzak, najbardziej tego dnia zabiegana osoba w hali sportowej Włodkowica. – Partnerzy dumni,że brali udział w takim świetnym przedsięwzięciu. Publiczność dopisała, bo u nas nie padało.


Choreografka i szefowa formacji związanych z SWPW tym razem postanowiła przygotować imprezę stanowczo wykraczającą poza przyjętą standardowo oprawę zawodów dla cheerleaderek. Cała zorganizowana we Włodkowicu impreza zyskała miano „Dzień Lokalnych Inicjatyw Społecznych”. Dzięki wydatnej pomocy sporego grona sponsorów i partnerów udało się przygotować bardzo bogaty program.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty zorganizowane przez PCK, podczas których ratownicy medyczni-wolontariusze uczyli wszystkich zainteresowanych (a było ich całkiem sporo), jak powinno udzielać się pierwszej pomocy w przypadku różnych zdarzeń, jak usztywnić złamaną kończynę, jak prowadzić akcję reanimacyjną w oczekiwaniu na przyjazd pogotowia ratunkowego.

A w nielicznych wolnych chwilach panie i panowie spod znaku czerwonego krzyża brali w ręce gitary i umilali wszystkim czas swoimi wokalno-instrumentalnymi popisami. A w przerwach między pokazami cheerleaderek wyskakiwali na środek hali, aby uczyć wszystkich, jak wyglądają Waka Waka i tańce belgijskie.


Dzięki specjalistom karate tradycyjnego szansę na błyskawiczny, bezpłatny kurs tej sztuki walki mieli nie tylko widzowie, ale i niektóre cheerleaderki. A wolontariusze z Fundacji Portal FM – Pomagamy Dzieciom uczyli wszystkich zainteresowanych, jak tanim kosztem stworzyć bardzo efektowną biżuterię, jak malować na gipsowych figurkach, płytach, butelkach i starych ubraniach.

Kto pojawił się w hali sportowej Włodkowica na Dniu Lokalnych Inicjatyw Społecznych, na pewno nie narzekał na nudę i nie żałował straconego czasu. A Katarzyna Sylwestrzak, chociaż pod koniec imprezy wyglądała na skrajnie zmęczoną, miała powody do zadowolenia.

Fot. Archiwum Impresji SWPW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE