Reklama

Co zrobić, aby nasz rower nie padł łupem złodzieja? Trzy zasady

Opublikowano:
Autor:

Co zrobić, aby nasz rower nie padł łupem złodzieja? Trzy zasady - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci przestrzegają wszystkich rowerzystów, aby uważali na swoją własność, ponieważ wraz z nadejściem wiosny coraz częściej mieszkańcy zgłaszają kradzieże jednośladów. Aby zminimalizować ryzyko, warto pamiętać także o trzech zasadach. Można też zrobić wcześniej fotografię roweru, która w razie potrzeby okaże się pomocna w poszukiwaniach.

Policjanci przestrzegają wszystkich rowerzystów, aby uważali na swoją własność, ponieważ wraz z nadejściem wiosny coraz częściej mieszkańcy zgłaszają kradzieże jednośladów. Aby zminimalizować ryzyko, warto pamiętać także o trzech zasadach. Można też zrobić wcześniej fotografię roweru, która w razie potrzeby okaże się pomocna w poszukiwaniach.

W jaki sposób postępować, aby nasz rower nie skusił złodzieja? Po pierwsze, policjanci zwracają uwagę, aby zostawiać rower w widocznym miejscu, najlepiej nie takim na uboczu, tylko często uczęszczanym.

- Wówczas w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę, jest znacznie większe – mówi policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Warto rozejrzeć się, czy tuż obok nie znajduje się kamera monitoringu, która mogłaby zarejestrować zdarzenie, co okazałoby się pomocne w zidentyfikowaniu sprawcy.

Po drugie warto, o ile wcześniej tego nie zrobiliśmy, zainwestować w zabezpieczenia, które spowodują, że złodziej będzie musiał mocniej natrudzić się przy kradzieży. Przez ten czas ktoś to może zauważyć i udaremnić złodziejski proceder, dzięki czemu nie stracimy roweru. O zabezpieczeniu lepiej pamiętać nawet wówczas, jeśli wchodzimy tylko po jogurt do sklepu.

Po trzecie, nie zostawiajmy niezabezpieczonych rowerów na klatkach schodowych, nawet tych z domofonem przy wejściu. Nie zawsze sąsiad, który otwiera drzwi, zapyta się kto i dlaczego chciałby wejść do środka.

- Płoccy policjanci prowadzą również akcję znakowania rowerów w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” – informuje Krzysztof Piasek. - Każdy właściciel swojego roweru może go oznakować w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku i w Komisariacie Policji w Płocku przy ul. Armii Krajowej 62. Policjanci znakują rowery w każdy  wtorek w godz. 15.00 – 17.00  i w każdy piątek w godz. 13.00 – 15.00. Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty, dowód zakupu i kartę gwarancyjną roweru.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE