Reklama

Co ze szczepionkami? Seniorzy z Płocka otrzymają je bezpłatnie

Opublikowano:
Autor:

Co ze szczepionkami? Seniorzy z Płocka otrzymają je bezpłatnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Eksperci szczególnie rekomendują szczepienia na grypę w tym sezonie, ponieważ rośnie prawdopodobieństwo, że zbiegnie się on z drugą falą zachorowań na COVID-19. Płocki ratusz sfinansuje szczepionki przeciw grypie mieszkańcom powyżej 65. roku życia.

Eksperci szczególnie rekomendują szczepienia na grypę w tym sezonie, ponieważ rośnie prawdopodobieństwo, że zbiegnie się on z drugą falą zachorowań na COVID-19. Płocki ratusz sfinansuje szczepionki przeciw grypie mieszkańcom powyżej 65. roku życia.

Oczywiście szczepionka na grypę nie oznacza ochrony przed koronawirusem, ale może ułatwić różnicowanie tych dwóch chorób. Zainteresowanie szczepionkami przeciw grypie jest bardzo duże, płocczanie non stop pytają w aptekach o szczepionki. Ale na razie dostawy są mizerne lub jeszcze się nie rozpoczęły. Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że to dopiero początek akcji i pożądany produkt będzie się pojawiał w aptekach systematycznie w kolejnych dniach września.

Według danych Ministerstwa Zdrowia do Polski trafić może 2 mln dawek, w poprzednim sezonie zaszczepiło się ok. 1,6 mln Polaków, ale teraz chętnych z pewnością będzie dużo więcej. Szczepionki znalazły się też na tzw. liście antywywozowej, co oznacza, że trudniej będzie je sprzedać za granicę.

Na razie w Płocku zaplanowano bezpłatne szczepienia przeciw grypie (a także przeciw pneumomokokom) dla seniorów powyżej 65. roku życia. Odbędą się w okresie wrzesień – listopad w ramach "Programu profilaktycznych szczepień przeciw grypie dla mieszkańców miasta Płocka w latach 2018-2020". 

Płocczanie będą się szczepić w „swoich” przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej.

- W sprawie szczepień należy zgłaszać się do swoich przychodni. Wszystkie płockie przychodnie są przygotowane do realizacji szczepień, czekamy tylko na moment, kiedy w hurtowniach dostępne będą szczepionki – zarówno przeciw grypie, jak i przeciw pneumokokom – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE