Reklama

Co z tymi koszmarnymi wertepami?

Opublikowano:
Autor:

Co z tymi koszmarnymi wertepami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziurawa jak ser szwajcarski Zglenickiego woła o pomstę do nieba. Wygląda na to, że wreszcie doczeka się remontu, za to na lepsze czasy będzie musiała poczekać ul. Gradowskiego...

Dziurawa jak ser szwajcarski Zglenickiego woła o pomstę do nieba. Wygląda na to, że wreszcie doczeka się remontu, za to na lepsze czasy będzie musiała poczekać ul. Gradowskiego...

Na dzisiejszej sesji rady miasta rajcy zajmą uchwałą dotyczącą porozumienia miasta z samorządem województwa mazowieckiego w sprawie przekazania miastu drogi wojewódzkiej 559 na 200-metrowym odcinku w Starej Białej. Jak wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, uregulowanie tej kwestii pozwoli na przygotowania do przebudowy skrzyżowania Zglenickiego i Dobrzyńskiej.

Ta informacja na pewno ucieszy kierowców, bo jeśli chodzi o Zglenickiego mają tam oni kłopoty dwojakiego rodzaju - nawierzchnię pełną koszmarnych wertepów oraz fatalny wyjazd w Dobrzyńską - niektórzy nawet jadą dalej i zawracają, nie mogąc włączyć się do ruchu. Projekt przebudowy ma powstać jeszcze w tym roku, a nowe skrzyżowania, np. w formie ronda - w przyszłym.


A kiedy można spodziewać się remontu koszmarnej Zglenickiego? To zależy - radni dostaną dziś do przegłosowania autopoprawkę do budżetu, która zakłada przesuniecie środków właśnie na remont tej ulicy. Skąd wezmą te pieniądze? - Wniosek zakłada przesunięcie pieniędzy przeznaczonych na remont ul. Gradowskiego - wyjaśnia Hubert Woźniak. - Według kosztorysu, remont Gradowskiego będzie kosztował mnóstwo pieniędzy - na samą część kanalizacyjną trzeba liczyć ok. 4 mln zł plus co najmniej 2 mln na część drogową.


Dlatego jest pomysł, by remont Gradowskiego przełożyć na przykład na przyszły rok, a z zabezpieczonych na jej modernizację pieniędzy przesunąć ok. 1,8 na remont Zglanickiego.


Trwa 37. sesja rady miasta, ale na razie wniosek o autopoprawkę nie wzbudził wątpliwości radnych, ale głosowanie jak zwykle pod koniec sesji. Jeśli rajcy się zgodzą,  już we wrześniu zostałby ogłoszony przetarg na remont Zglenickiego od planowanego ronda na skrzyżowaniu z Dobrzyńską do Bramy nr I. W Ratuszu zakłada się, że mógłby ruszyć w tym roku.


Fot. Adek Jasiński

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE