Reklama

Reklama

Co z otwarciem płockiej Podolanki? W tle prokuratura i... Turcja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Co z otwarciem płockiej Podolanki? W tle prokuratura i... Turcja - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kwietniu 2022 r. rozpoczęła się modernizacja pływalni Podolanka na osiedlu Podolszyce  Południe w Płocku, miała się zakończyć w grudniu 2022 r. Ale obiekt wciąż jest zamknięty. Wiemy, dlaczego.

Reklama

O projekcie z optymizmem miasto informowało wiosną ub.r. Na Podolance, znajdującej się przy ul. Czwartaków, zaplanowano m.in. wymianę niecki sportowej na taką ze stali nierdzewnej, z homologacją do organizowania zawodów sportowych i aż 20-letnią gwarancją. 

Podolanka w Płocku. Co ma się zmienić?

Zaplanowano także wymianę płytek na na tzw. plaży oraz przebudowę szatni na jedną dużą ogólnodostępną z przebieralniami. A do tego wymianę całej instalacji i armatury sanitarnej.

Miały dojść także nowe atrakcje: dwie zjeżdżalnie z atrakcjami multimedialnymi, z możliwością ich funkcjonowania w okresie zimowym, bo będą  izolowane termicznie. A do tego część spa z jacuzzi, saunami suchymi, infrared i mokrymi, wanną z zimną wodą do schładzania, strefą relaksu i wypoczynku. 

Trzeba przyznać, że cały projekt robił wrażenie. Potwierdzała to wycena - wykonanie modernizacji oszacowano na niebagatelną kwotę ok. 10 mln zł. MOSiR Płock informował, że prace zakończą się w grudniu 2022 r.

Minął grudzień, a Podolanka zamknięta, nasi Czytelnicy zaczęli dociekać, co się dzieje, dlaczego nie można jeszcze korzystać ze zmodernizowanego obiektu?

I najważniejsze - kiedy Podolanka zaprosi płocczan (i nie tylko) do odwiedzin?

Sprawdziliśmy u źródła, czyli w płockim Urzędzie Miasta.

Podolanka. Kiedy ponowne otwarcie pływalni?

- Z informacji uzyskanych od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wynika, że zakończenie całości prac i procedury odbiorowe zgodnie z harmonogramem przewidziane są w drugim kwartale 2023 r. - poinformował nas Konrad Kozłowski z zespołu ds. medialnych w płockim ratuszu.

Jak się okazało, powodem wydłużenia czasu realizacji prac modernizacyjnych są w dużej mierze dodatkowe prace, niezbędne do zrealizowania na terenie obiektu, których nie można było przewidzieć wcześniej ze względu na braki dokumentacji z okresu budowy.

Otóż dokumentacja ta została zabrana przez Prokuraturę po zakończeniu inwestycji w 1999 r. z racji postępowań i nie została zwrócona do płockiego Urzędu Miasta.

- W konsekwencji już po rozpoczęciu inwestycji konieczne było wprowadzenie zmian w projekcie modernizacji oraz zwiększenie zakresu prac budowlanych na terenie pływalni m. in. wzmocnienie stropu, ław fundamentowych, przeprojektowanie otworów i wzmocnienie ścian nośnych, zmiana izolacji termicznej podłogi czy konieczność zmian w projekcie klatki schodowej zjeżdżalni i konstrukcji słupów dostosowujących je do nośności gruntu - wyliczają w ratuszu.

Doszły też inne problemy. Otóż z powodu zawirowań gospodarczych, spowodowanych wojną w Ukrainie, dramatycznie spadła dostępność surowca do wykonania zjeżdżalni.

- Według oświadczenia wykonawcy zarówno produkt, jak i jego wykonanie jest realizowane w Turcji, dlatego czas oczekiwania na jego realizację wydłużył się do pół roku - uzupełnia Konrad Kozłowski.

Ratusz poinformował także, co ostatecznie zaplanowano przy ul. Czwartaków. Powstanie niecka sportowa, która będzie wykonana ze stali nierdzewnej. Będzie posiadała ona homologację do organizowania zawodów sportowych oraz zostanie objęta 20-letnią gwarancją. Dodatkowo wymienione zostaną płytki na całej tzw. plaży.  Zmiany obejmą też część szatniową i prysznicową. Dotychczasowe wydzielone szatnie będą przebudowane na jedną, dużą i ogólnodostępną szatnię z przebieralniami. Przy okazji wymieniona będzie cała instalacja i armatura sanitarna. 

- Powstaną dwie zjeżdżalnie z atrakcjami multimedialnymi (kombinacje efektów dźwiękowych i świetlnych) z możliwością ich funkcjonowania w okresie zimowym. Modernizacja obejmuje także wykonanie części SPA z jacuzzi, saunami suchymi, saunami infrared (sauna na podczerwień, która nie ogrzewa pomieszczenia, a jedynie ciało człowieka) i mokrymi, wanną z zimną wodą do schładzania, strefą relaksu i wypoczynku oraz innymi atrakcjami - wyliczają w ratuszu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy