Reklama

Reklama

Co z budynkiem po policji przy Słowackiego?

Opublikowano: 18 listopada 2015 09:23
Autor:

Co z budynkiem po policji przy Słowackiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od blisko roku nie może dojść do skutku przekazanie budynku po komendzie policji przy Słowackiego. Teraz okazuje się, że miasto nosi się z zamiarem kupna nieruchomości, którą miało dostać za darmo...

Reklama

Od blisko roku nie może dojść do skutku przekazanie budynku po komendzie policji przy Słowackiego. Teraz okazuje się, że miasto nosi się z zamiarem kupna nieruchomości, którą miało dostać za darmo...

Najpierw krótkie przypomnienie: trzy lata temu, w lipcu 2012 r. prezydent i komendant policji podpisali porozumienie, zgodnie z którym miasto dofinansuje budowę nowej komendy przy Kilińskiego, a w zamian dostanie budynki dotąd zajmowane przez mundurowych, czyli zabytkową kamienicę przy 1 maja i budynek przy Słowackiego. Układ był jasny. Policjanci przenieśli się na Kilińskiego, budynki od przeszło roku stoją  puste. W budynku przy 1 Maja miała powstać filharmonia (nie powstanie), przy Słowackiego - inkubator przedsiębiorczości (też nie powstanie, ale o tym za chwilę).

Jakiś czas temu o nieruchomość przy Słowackiego pośrednio upomniał się radny Michał Sosnowski. Radny PSL, na prośbę mieszkańców pobliskich ulic, zaproponował, by udostępnić im nieużywany parking przy biało-niebieskim budynku.

Okazuje się, że nic z tego. Jak odpowiedział wiceprezydent Jacek Terebus, cały czas trwa jeszcze postępowanie zmierzające do tego, by miasto było właścicielem działki i do tego czasu nie można korzystać z parkingu.

Sęk w tym, że wniosek o przekazanie nieruchomości miasto złożyło do wojewody 23 grudnia 2014. Jak to możliwe, że przez rok nie udało się załatwić tak z pozoru prostej sprawy?

Ano dlatego, że w grudniu ub. roku miasto wnioskowało o darowiznę tego budynku do wojewody, w uzasadnieniu chęci przejęcia budynku wskazując na zamiar stworzenia tam inkubatora przedsiębiorczości. Tyle że w międzyczasie plany się zmieniły, a Ratusz uznał, że budynek nie nadaje się do tego celu.

Ale że miasto - jak tłumaczy Ratusz - chce mieć wolną rękę zamierza... kupić budynek, który miało dostać za darmo. - Dla większej swobody działania wystąpiliśmy do wojewody z wnioskiem o zakup nieruchomości z najwyższą możliwą bonifikatą, czyli 99-procentowym upustem - wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza.

Miasto chce więc kupić nieruchomość i samodzielnie decydować, co tam będzie. Teraz myśli o wykorzystaniu byłej komendy policji na siedzibę płockich organizacji pozarządowych, których dzisiejsze lokum w zdewastowanym biurowcu przy 3 Maja jest nie do pozazdroszczenia.

- W tej chwili czekamy na decyzję wojewody mazowieckiego - mówi Hubert Woźniak.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.