Reklama

Co warto wiedzieć, gdy chodzi o zamawianie wycieczek last minute i all inclusive w biurach podróży?

Opublikowano:
Autor:

Co warto wiedzieć, gdy chodzi o zamawianie wycieczek last minute i all inclusive w biurach podróży? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacyjny wypoczynek należy się każdemu. Przynajmniej w teorii, ponieważ w praktyce nie zawsze znajdują się na takie przyjemności pieniądze. Czy jest jakiś sposób, aby urlop nas nie zrujnował?

Wakacyjny wypoczynek należy się każdemu. Przynajmniej w teorii, ponieważ w praktyce nie zawsze znajdują się na takie przyjemności pieniądze. Czy jest jakiś sposób, aby urlop nas nie zrujnował?

Najtańsze w katalogu nie zawsze wychodzi najtaniej

Wykupując wycieczkę z biura podróży, musimy sprawdzać, co składa się na jej cenę. Niekoniecznie to, co jest najtańsze, okaże się takie w praktyce. Wiedzą o tym szczególnie rodzice wyjeżdżający na wakacje ze swoimi pociechami. Dorośli potrafią pewnych rzeczy sobie odmówić albo trzymać rygor, jeśli chodzi o dzienny limit wydawanych środków, natomiast z dziećmi nie wygląda to już tak różowo.

Na przykład pociechy często grymaszą przy jedzeniu. Jeżeli dziecko nie zje posiłku, który wliczony jest w cenę pobytu, to na pewno za jakiś czas będzie głodne i trzeba będzie płacić dodatkowo za tego typu niezaplanowane zakupy. Może się więc okazać, że wykupienie droższej opcji all inclusive w biurze podróży będzie w ostatecznym rozrachunku tańsze, aniżeli zdecydowanie się na najtańszą wycieczkę i zaopatrywanie się we wszystko na miejscu.

A może last minute?

Dreamtours.pl poleca opcję last minute, jako sposób na tańsze wakacje. Faktycznie jest to dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które mogą sobie pozwolić na pewną elastyczność. Czas odgrywa tutaj ważną rolę. Dlatego decyzje należy podejmować bardzo szybko. Nie tylko my chcemy upolować super okazję. Na pewno najbardziej opłaca się, gdy wyjazd jest już za kilka dni, ponieważ wtedy właśnie można zaobserwować największe obniżki. To z reguły miejsca niesprzedane albo takie, z których ktoś w ostatniej chwili zrezygnował.

Trzeba natomiast pamiętać także o tym, że jeśli liczymy na taką samą dostępność do ofert promocyjnych w każdym okresie, to możemy się mocno zawieść. Wiadomo wszak, że wszystkie święta, dłuższe weekendy, wakacje, czy ferie to czas bardzo intensywny urlopowo. Z tej przyczyny też lepiej nastawić się na inne dni. Konkretnie chodzi o okres przed i po świętach, szczególnie Bożego Narodzenia, jak również dni po majówce.

Powyższe opcje wyjazdowe są bardzo popularne, natomiast nie każdy zna wszystkie tajniki takich promocji. Na pewno z czasem można nabrać większej wprawy. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że na przykład w przypadku last minute więcej możliwości mają osoby, które nie muszą bardzo sztywno planować urlopu w pracy, jak również osoby bezdzietne.

Poza tym łapanie dobrych okazji to czasami trochę taka gra nerwów. Nie każdy się do tego nadaje. Niektórzy wolą mieć wszystko zaplanowane z wyprzedzeniem i nie biorą pod uwagę żadnych zmian planów. Jednak może warto choć raz zrobić mały eksperyment i spróbować skorzystać z takiej oferty. Kto wie, może akurat przypadnie nam to do gustu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE