Reklama

Co się wczoraj stało na terenie zakładu PKN Orlen? Odpowiada koncern...

Opublikowano:
Autor:

Co się wczoraj stało na terenie zakładu PKN Orlen? Odpowiada koncern... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek wieczorem znów można było zobaczyć łunę nad Zakładem Produkcyjnym PKN Orlen, były też efekty dźwiękowe. - Bardzo duży dym unosi się nad płocką rafineria PKN Orlen - napisał do naszej redakcji jeden z czytelników, przysyłając zdjęcia. Dziś biuro prasowe koncernu przyznaje, że około godz, 18.30 doszło do nieplanowanego zdarzenia na Instalacji Olefin II.

W poniedziałek wieczorem znów można było zobaczyć łunę nad Zakładem Produkcyjnym PKN Orlen, były też efekty dźwiękowe. - Bardzo duży dym unosi się nad płocką rafineria PKN Orlen - napisał do naszej redakcji jeden z czytelników, przysyłając zdjęcia. Dziś biuro prasowe koncernu przyznaje, że około godz, 18.30 doszło do nieplanowanego zdarzenia na Instalacji Olefin II.

Skąd ten wczorajszy spektakl świetlno-dźwiękowy? Taką odpowiedź otrzymaliśmy z biura prasowego Orlenu:

- Wczoraj na terenie Zakładu Produkcyjnego ORLENU w Płocku na Instalacji Olefin II ok. godz. 18:30 doszło do blokadowego wyłączenia się z ruchu reaktora tej instalacji. W efekcie czego nastąpił zrzut z reaktora na pochodnię, gdzie nastąpiło kontrolowane spalanie powodujące przez kilkadziesiąt minut efekty świetlne i akustyczne. Ponieważ było to zdarzenie losowe, nieplanowane, nie mogliśmy o nim uprzedzić. Natomiast zgodnie z procedurami o fakcie kontrolowanego spalania na pochodniach koncern poinformował natychmiast Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płocku, co jest standardowym postępowaniem przy zdarzeniach nieplanowanych.

Wyjaśniają, że zdjęcia zostały wykonane od strony bloków wodnych w kompleksie produkcyjnym. - Para wodna z nich emitowana zwykle powoduje zwiększenie efektów wizualnych.

Fot. Czytelnik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE