Reklama

Co robić, by odchudzanie nie było szkodliwe dla zdrowia?

Opublikowano:
Autor:

Co robić, by odchudzanie nie było szkodliwe dla zdrowia? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bycie fit i odchudzanie się jest w modzie. Różnymi osobami, które postanawiają zgubić kilka kilogramów, kierują różne przesłanki – jedni starają się zadbać o swoje zdrowie, inni chcą lepiej czuć się ze swoim ciałem, a jeszcze inni muszą mieć określoną wagę w związku z zawodami sportowymi. Ta ostatni grupa zapewne nie wymaga zbyt wielu podpowiedzi, bo to jak schudnąć lub przybrać na wadze przynajmniej teoretycznie powinna mieć w małym palcu. Kierują nią też nieco inne cele – w sportach walki odzyskanie zgubionych przed zawodami kilogramów jest planowane i jest wpisane w etap przygotowań. Jednak większość osób, które podejmują się próby schudnięcia, odzyskanie dawnej wagi po jakimś czasu jest zjawiskiem niepożądanym, a jednocześnie czymś, co często ma miejsce. Dlatego też trzeba odchudzać się rozsądnie i racjonalnie.

Bycie fit i odchudzanie się jest w modzie. Różnymi osobami, które postanawiają zgubić kilka kilogramów, kierują różne przesłanki – jedni starają się zadbać o swoje zdrowie, inni chcą lepiej czuć się ze swoim ciałem, a jeszcze inni muszą mieć określoną wagę w związku z zawodami sportowymi. Ta ostatni grupa zapewne nie wymaga zbyt wielu podpowiedzi, bo to jak schudnąć lub przybrać na wadze przynajmniej teoretycznie powinna mieć w małym palcu. Kierują nią też nieco inne cele – w sportach walki odzyskanie zgubionych przed zawodami kilogramów jest planowane i jest wpisane w etap przygotowań. Jednak większość osób, które podejmują się próby schudnięcia, odzyskanie dawnej wagi po jakimś czasu jest zjawiskiem niepożądanym, a jednocześnie czymś, co często ma miejsce. Dlatego też trzeba odchudzać się rozsądnie i racjonalnie.

Porada specjalisty

Jednym z częstych błędów przy próbie zgubienia nadmiaru kilogramów jest tworzenie własnych metod odchudzania. O ile prawdą jest, że każdy organizm jest inny, każdy człowiek reaguje na inne bodźce i najlepsze są zindywidualizowane programy. Niestety, większość początkujących osób najzwyczajniej w świecie nie posiada odpowiednich zasobów wiedzy, aby przygotować plan który będzie zarówno skuteczny, jak i nie będzie szkodliwy dla zdrowia. Dlatego też rozsądnym krokiem może być odwiedzenie siłowni w Warszawie, które oferują pomoc trenerów personalnych. Ci, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy, będą w stanie zaoferować program, który nie będzie niebezpieczny dla naszego organizmu, a jednocześnie pozwoli osiągnąć oczekiwane efekty. Dobrzy trenerzy personalni nie tylko doradzą, jakie ćwiczenia należy wykonywać, ale podpowiedzą też jaka powinna być regularność treningów, przygotują ramową dietę i, co być może najważniejsze, będą na bieżąco kontrolować postępy i odpowiednio reagować w razie gdyby były one zbyt wolne lub zbyt gwałtowne.

Bez trenera

Jeżeli jesteśmy zainteresowani siłownią w Warszawie, ale niekoniecznie chcemy korzystać z porad trenera, chociażby ze względu na koszty, wówczas warto pamiętać o tym, że o ile co do zasady będą nas interesowały ćwiczenia tlenowe, typu bieganie na bieżni, o tyle od samego biegania kilogramów nie ubędzie (a przynajmniej nie znacznie). Poprawi ono wydolność i dotlenienie organizmu, co będzie zarówno korzystne dla zdrowia, jak i powinno mieć pozytywny wpływ na wygląd, jednakże od samych ćwiczeń tlenowych zwykle można stracić maksymalnie kilka kilogramów. Dlatego osoby, których celem jest przede wszystkim strata wagi, powinny skupić się na ćwiczeniach interwałowych i rozważyć ćwiczenia siłowe. Praktycznie każda siłownia w Warszawie będzie miała sprzęt i urządzenia niezbędnego tego typu aktywności. Te pierwsze są istotne, ponieważ sprawiają, że organizm wchodzi w strefę wysiłkową, która sprawia, że szybciej spalamy tłuszcz. Natomiast te drugie przyczynią się do rozwoju naszej muskulatury. Oczywiście, nie każdy jest zainteresowany bardziej muskularną sylwetką i dla części odchudzających się, pojawiające się mięśnie będą wręcz minusem. Jednakże przyrost masy mięśniowej przyśpiesza proces odchudzania, ponieważ mięśnie nawet w czasie spoczynku potrzebują energii. Stąd też większa ilość mięśni w stosunku do masy ciała zwiększa bazowe zapotrzebowanie energetyczne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE