Reklama

Co powstaje na Podolszycach? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Co powstaje na Podolszycach? [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Armii Krajowej na Podolszycach Północ rozpoczęły się dwie inwestycje. Co tam powstaje? - chcieli wiedzieć nasi czytelnicy.

Przy Armii Krajowej na Podolszycach Północ rozpoczęły się dwie inwestycje. Co tam powstaje? - chcieli wiedzieć nasi czytelnicy.

Roboty za blokami przy Armii Krajowej - od strony pól uprawnych, trwają już od jakiegoś czasu. Oddziela je od siebie niezżęte pole kukurydzy. Jak dowiedzieliśmy się w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego, niemal tuż przy  komisariacie policji i komendy straży pożarnej prywatny inwestor buduje parking. Inwestycja obejmuje poza budową miejsc postojowych, postawienie budynku gospodarczego i utwardzenie powierzchni gruntu. Parking o nawierzchni częściowo wykonanej z kostki brukowej, a częściowo z płyt ażurowych, będzie strzeżony i płatny. Według informacji PINB, ma się na nim zmieścić 206 samochodów.

Dosłownie rzut beretem, bo zaledwie kilkadziesiąt metrów  dalej  w stronę dotychczasowego strzeżonego parkingu kolejna budowa. Spośród wysokich łanów  wyłaniają się koparki, widać też na pierwszy rzut oka, że tu powstaje jakaś poważniejsza inwestycja  - na ogrodzony plac budowy przylegający do parkingu prowadzi tymczasowa droga z płyt betonowych.

Okazuje się, że właśnie w tym miejscu kolejne swoje bloki postawi Investbud, który kilkaset metrów dalej w stronę Boryszewa wybudował niedawno osiedle Żyzna z kilkunastoma nowymi budynkami mieszkalnymi. Budowa tzw. osiedla Armii Krajowej de facto jeszcze się nie zaczęła, na razie trwają prace przygotowawcze. Wiadomo, że deweloper ma w planach budowę kompleksu składającego się z dwóch czterokondygnacyjnych bloków (100 mieszkań) w kształcie litery L, połączonych terenem zielonym z alejkami i usytuowanych właśnie w drugiej linii zabudowy głównej ulicy Podolszyc, czyli Armii Krajowej.

Na zdjęciach: dwie budowy za blokami Armii Krajowej: pierwsza to parking, druga - prace przygotowawcze do budowy bloku Investbudu, fot. Portal Płock 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE