Reklama

Co powstaje na Podolszycach? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Co powstaje na Podolszycach? [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tuż przy kościele św. Krzyża na Podolszycach ma powstać kolejny blok. Z kolei po drugiej stronie ulicy lada chwila rusza budowa ciągu domków jednorodzinnych.

Tuż przy kościele św. Krzyża na Podolszycach ma powstać kolejny blok. Z kolei po drugiej stronie ulicy lada chwila rusza budowa ciągu domków jednorodzinnych.

Wkrótce po obu stronach Kutrzeby na Podolszycach Północ mają wyrosnąć nowe budynki. Po stronie przychodni, kościoła i charakterystycznej stacji trafo kolejny blok buduje Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa.  Jak dowiedzieliśmy się od kierowniczki działu inwestycji w MSM, Anny Goździkowskiej, dokumentacja jest już gotowa, teraz trzeba tylko złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa powinna rozpocząć się w lipcu.

Według projektu vis a vis kościoła św. Krzyża ma powstać ogrodzony blok złożony z dwóch segmentów o charakterystycznej, nietypowej pod względem balkonów, architekturze. W bloku znajdą się 52 mieszkania o metrażu od 29 m kw. do 65 m kw. - Chyba że lokatorzy będą mieli inne oczekiwania co do powierzchni mieszkań, to jeszcze jest czas na ewentualne zmiany - zapowiada kierowniczka działu inwestycji. Blok buduje firma Majster Development, ceny mieszkań będą się wahać od 3,890 zł za m kw.

Co ciekawe, naprzeciwko miejsca, w którym ma powstać blok, czyli po stronie gimnazjum nr 8, oświetlonego pasażu pieszego i ścieżki rowerowej, rusza druga budowa.  Firma WN Novum chce tam postawić zespół kilkunastu domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, tak zwane Osiedle Kutrzeby. Jak mówi Seweryn Jakubiak z Novum, firma chce jeszcze w tym roku wybudować pierwszych siedem domków, w przyszłym roku - kolejnych siedem. Cena za metr to 3,5 tys. zł (powierzchnia mieszkalna to blisko 130 m kw., do tego prawie 20m garaż plus kilkudziesięciometrowy ogródek). Przygotowania do inwestycji już się rozpoczęły, teren został ogrodzony.

Fot. Portal Płock, wizualizacje - Majster Development, WN Novum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE