Reklama

Co piąte przestępstwo w Płocku niewykryte. Ale jest postęp

Opublikowano:
Autor:

Co piąte przestępstwo w Płocku niewykryte. Ale jest postęp - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pierwszym półroczu tego roku na terenie Płocka doszło do znacznie większej liczby przestępstw, niż w tym samym okresie 2018 roku. Pozytywne, że policjanci radzą sobie coraz lepiej z wykrywaniem sprawców.

 

 W pierwszym półroczu tego roku na terenie Płocka doszło do znacznie większej liczby przestępstw, niż w tym samym okresie 2018 roku. Pozytywne, że policjanci radzą sobie coraz lepiej z wykrywaniem sprawców.

Sporo ciekawych danych liczbowych dotyczących Płocka opublikował Urząd Statystyczny w Warszawie. To, że liczba ludności Płocka od pewnego czasu spada, wiedzą chyba wszyscy. Liczba mieszkańców Płocka spadła do równych 120 tysięcy. W każdej setce jest o sześć więcej pań niż panów. 

Ciekawostką są urzędowe dane dotyczące budowanych mieszkań, a zwłaszcza cen metra kwadratowego. W drugim kwartale 2019 r. na terenie Płocka oddano do użytkowania 191 mieszkań, to ponad dwa razy więcej, niż rok wcześniej. Dziwi trochę zanotowana cena metra kwadratowego, czyli średnio 3.707 zł, bo obecnie developerzy proponują stawkę raczej bliższą 4500 zł niż 4000 zł.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 6,1 proc., tu dane są optymistyczne, bo przed laty bywało i drugie tyle. 

Dla mieszkańców ważna sprawa to bezpieczeństwo. Niepokoi, że wzrosła liczba przestępstw w Płocku, ale cieszy, że  wzrasta procent wykrywalności. W pierwszym półroczu tego roku zanotowano 1338 przestępstw, czyli ponad siedem dziennie. Funkcjonariusze coraz lepiej radzą sobie z problemami, bo rozwiązali ponad 78 proc. spraw.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE