Reklama

Co działo się w Płocku w ciągu ostatnich dni? [PODSUMOWANIE]

Opublikowano:
Autor:

Co działo się w Płocku w ciągu ostatnich dni? [PODSUMOWANIE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czym żyli płocczanie w minionym tygodniu, o czym dyskutowali, co ich ucieszyło, co zasmuciło, a co zdenerwowało? Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na łamach Portalu Płock.

Czym żyli płocczanie w minionym tygodniu, o czym dyskutowali, co ich ucieszyło, co zasmuciło, a co zdenerwowało? Przedstawiamy podsumowanie tygodnia na łamach Portalu Płock.

W minionym tygodniu płocczan najbardziej zainteresowało cenne odkrycie w piwnicach zrujnowanej kamienicy na Starym Rynku, zmiany w płockich parafiach, płonące setkami rac Tumy, zamiar sprzedaży działek na Podolszycach przez miejską spółkę, a przede wszystkim powody, dla których tegoroczne obchody 96. rocznicy obrony Płocka 1920 r. na cmentarzu garnizonowym pierwszy raz od lat odbyły się bez asysty wojskowej i salw honorowych. Oto skrót najczęściej czytanych i komentowanych wydarzeń minionego tygodnia:

Podczas uroczystości poświęconych obrońcom Płocka 1920 roku zamiast wojska asystę honorową będzie pełniła... straż miejska. Wszystko dlatego, że miasto nie chciało odczytywania apelu smoleńskiego. Czy faktycznie musiało?

Bardzo ważnego odkrycia dokonał archeolog, po tym, jak runęła część jednej z kamienic w sercu starówki ocalała tylko przednia ściana. Firma Invest Bud, właściciel kamienic przy Starym Rynku 10 i 12, odsłoniła fragmenty starej, unikatowej zabudowy Płocka i teraz pokazała je dziennikarzom.

„Płock to jest miasto bohater” śpiewał tłum kibiców, maszerując w poniedziałkowy wieczór ulicami miasta. Na koniec kibicowskich obchodów rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami mnóstwem rac zapłonęło Wzgórze Tumskie.

Zmiany księży w płockich parafiach - sprawdźcie, w których. Jak co roku w sierpniu płocka Kuria poinformowała o zmianach, które czekają parafie w diecezji płockiej. Nowego proboszcza ma płocka Stanisławówka, pozmieniało się również w Kurii oraz w sześciu parafiach w Płocku. 

Spółka miejska, MZGM-TBS zamierza sprzedać trzy działki przy ulicy Żyznej na Podolszycach Północ. Ich cena wywoławcza to blisko 3 mln zł.

Znamy już najbogatsze miasta ubiegłego roku. Płock znalazł się w ścisłej czołówce w corocznym rankingu Wspólnoty. Jesteście zdziwieni? Sprawdźcie, kto nas wyprzedza i jak wypadły podpłockie gminy.

Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku pożaru, który wybuchł w środę ok. 14.40 w myjni cystern samochodowych przy Zglenickiego niedaleko kombinatu. 

W czwartek na cmentarzu przy Kobylińskiego zjawili się harcerze z kwiatami i zniczami. Po ich odejściu ludzie podchodzili i pytali, kto tu spoczywa, że przyszło tyle osób...

Z powodu tego wirusa jednorazowo giną nawet setki zwierząt. Zabijane są także zdrowe, ponieważ nie ma innego wyjścia. Ich zwłoki trzeba natychmiast zutylizować. Ostatnie ogniska ASF wykryto w powiatach wysokomazowieckim i zambrowskim, czyli tuż przy granicy z naszym województwem.

Pasów w obrębie skrzyżowania ulic Kilińskiego i Kolegialnej nie ma już od miesiąca, ale sygnalizatory wciąż stoją. Czy to wciąż przejście dla pieszych, czy już nie? - dopytują nasi czytelnicy. Wkrótce pojawią się w tym miejscu barierki. 

Komunikacja Miejska opublikowała drugi przetarg na dostawę parkomatów, które staną w strefie płatnego parkowania w Płocku. Kiedy zatem zobaczymy parkomaty na ulicach, jeśli uda się wybrać nowego wykonawcę?

Wyremontowane przedszkole przy ul. Piasta Kołodzieja od września czeka na dzieci. Budynek ma już około 40 lat, ale po przebudowie wygląda zupełnie jak nowy. Trwa urządzanie wnętrza.

Rozpoczyna się kapitalny remont zrujnowanej kamienicy przy Sienkiewicza 38. W ciągu półtora roku zabytkowy budynek ma odzyskać dawny blask. Jak nowe będą również odkryte na klatce schodowej polichromie.

W Płocku odbędą się konsultacje społeczne w sprawie ustalenia normatywu parkingowego dla obszaru całego miasta. Chodzi o rozstrzygnięcie, ile miejsc postojowych przypadnie na jeden blok czy centrum handlowe. Tymczasem okazuje się, że z tym udziałem w debacie publicznej już niekoniecznie wszystko jest takie klarowne...

W pierwszy weekend września w Galerii Wisła wystąpi Natalia Nykiel podczas zaplanowanego wtedy Festiwalu Sportów Ekstremalnych. Z tej okazji przy galerii stanie m.in. 30-metrowy tor do skimboardingu.

Mocno zabrzmiały słowa prezydenta Andrzeja Nowakowskiego podczas uroczystości w 96. rocznicę obrony Płocka przed bolszewikami. Pierwszy raz od lat obchody odbyły się bez asysty wojskowej i salw honorowych.

Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na budowę obwodnicy Gąbina, dzięki której z centrum miasteczka mają zniknąć tiry i cysterny przewożące materiały niebezpieczne.  Na razie nie znaczy to jednak, że obwodnica powstanie. Decyzja nie jest prawomocna, a inwestor spodziewa się dalszych protestów okolicznych mieszkańców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE