Reklama

Co dostał szpital miejski w Płocku od fundacji WOŚP?

Opublikowano:
Autor:

Co dostał szpital miejski w Płocku od fundacji WOŚP? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Św. Trójcy wzbogacił się o nowy sprzęt wspomagający oddychanie. Jest to darowizna od Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Dzięki niemu dziecko w bardziej naturalny sposób przejdzie proces adaptacyjny w czasie pierwszych trzech, czterech dni tuż po narodzinach? mówiła ordynator oddziału neonatologicznego dr n. med. Izabela Krukiewicz-Ruta.

Szpital Św. Trójcy wzbogacił się o nowy sprzęt wspomagający oddychanie. Jest to darowizna od Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Dzięki niemu dziecko w bardziej naturalny sposób przejdzie proces adaptacyjny w czasie pierwszych trzech, czterech dni tuż po narodzinach– mówiła ordynator oddziału neonatologicznego dr n. med. Izabela Krukiewicz-Ruta.

Znaczna część płocczan każdego roku w styczniu dorzuca się do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środę płocki szpital miejski pochwalił się nowym urządzeniem do tlenoterapii wysokim przepływem wartym około 30 tys. zł.

- Dotychczas mieliśmy już trzy inne aparaty wspomagające oddech, ale nozdrza dziecka wypełniają się z ich pomocą w 100 proc. - wyjaśniała ordynator oddziału neonatologicznego dr n. med. Izabela Krukiewicz-Ruta. - To jest sprzęt wysokiej klasy. Wszystko przebiega w sposób bardziej naturalny, z możliwością regulowania przepływu tlenu. Urządzenie nadaje się także przy odpowiednim dostosowaniu dla wcześniaków. 

Vapotherm Precision Flow zapewnia pełną swobodę podczas jedzenia i snu. Stabilizuje częstość oddechów i poprawia pracę śluzówki. Dla personelu szpitala jest łatwe w obsłudze.

- Dziękujemy całej Orkiestrze, która niebawem ponownie zagra w Płocku – dodawał prezydent Andrzej Nowakowski.

Niewykluczone, że płocki szpital zyska także dzięki WOŚP sprzęt dla oddziału pedriatrycznego. Wynik z ostatniej Orkiestry okazał się z perspektywy ostatnich lat rekordowy, udało się zebrać 218 tys. 706 zł i 63 grosze.

[ZT]12063[/ZT]

Przekazywanie przez Fundację aparatury medycznej odbywa się pod pewnymi warunkami. Takiego sprzętu nie wolno używać w celach komercyjnych, ponadto jest przeznaczony wyłącznie dla osób, dla których został zakupiony. Bez zgody Fundacji nie może zmienić miejsca przeznaczenia (oddziału) lub trafić do innego szpitala.

Jak dotychczas płocki Zakład Opieki Zdrowotnej zyskał:

- za 58 tys. 323 zł (oddział dziecięcy): monitor nieinwazyjny C3, ciśnieniomierz, ciśnieniomierz, pulsoksymetr (XI finał), spirometr pediatryczny, aparat EKG, dwie pompy strzykawkowe, ssak elektryczny, łóżeczko dziecięce (XII finał).

- za 311 tys. 528 zł (oddział neonatologiczny): pulsoksymetr (VII finał), wkładki uszne, końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu (VIII finał), urządzenie do przesiewowych badań metodą otoemisji akustycznych (IX finał), zestaw nCPAP, Infant Flow SiPAP Comprehensive (XIV finał), terminal do przesyłania danych (XV finał), urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD (XVII finał), miernik bilirubiny, lampę do fototerapii, stanowisko do resuscytacji noworodków, inkubator zamknięty, kardiomonitor, ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka (XXI finał).

- za 1 tys. 700 zł (oddział ginekologiczno-położniczy): terminal do przesyłania danych (XVII finał).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE