Reklama

Co dalej z zagospodarowaniem Nowego Rynku?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z zagospodarowaniem Nowego Rynku?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku nie ruszą prace na Nowym Rynku. Ratusz postanowił przesunąć środki. - Sytuacja nieco się zmieniła - mówił na sesji miejski skarbnik, Wojciech Ostrowski.

W tym roku nie ruszą prace na Nowym Rynku. Ratusz postanowił przesunąć środki. - Sytuacja nieco się zmieniła - mówił na sesji miejski skarbnik, Wojciech Ostrowski.

- Toczą się rozmowy w sprawie zakupu budynku Antypodkowy - informował Wojciech Ostrowski. - Będziemy patrzeć na Nowy Rynek w całości.

Co to oznacza? Wiceprezydent Jacek Terebus wyjaśnia: - Wystąpiły nowe okoliczności. Prawdopodobnie w niedługim czasie ogłosimy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie całego placu łącznie z posadowieniem w centralnej części sali koncertowej. To zadanie, które nie tylko wymaga środków finansowych, co dokładnego przemyślenia i zrealizowania we właściwy sposób.

Przypomnijmy, że dotychczas istniała koncepcja zagospodarowania wyłącznie części placu od strony ul. Królewieckiej do Antypodkowy. Zadanie miało być realizowane w latach 2018-2019.

W przypadku lokalizacji filharmonii jedną z propozycji również był Nowy Rynek (część, na której obecnie znajduje się parking, jednak to było przy założeniu, że budynek Antypodkowy niestanie się własnością Ratusza). Wśród pozostałych lokalizacji wymieniano: Radziwie, działkę przy al. Kobylińskiego, a nawet nabrzeże (przy schodach Broniewskiego).

[ZT]19062[/ZT]

[ZT]18455[/ZT]

[ZT]18851[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE