Reklama

Co dalej z placem? Jest 14 pomysłów

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z placem? Jest 14 pomysłów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielokrotnie pisaliśmy o niewzbudzającym już chyba w nikim zachwytu stanie placu Obrońców Warszawy. Aby ratować zabytkowe miejsce, miasto postanowiło ogłosić konkurs na możliwe koncepcje co do jego zagospodarowania. W tym tygodniu upłynął termin składania prac.

Wielokrotnie pisaliśmy o niewzbudzającym już chyba w nikim zachwytu stanie placu Obrońców Warszawy. Aby ratować zabytkowe miejsce, miasto postanowiło ogłosić konkurs na możliwe koncepcje co do jego zagospodarowania. W tym tygodniu upłynął termin składania prac.

Prace konkursowe dotyczyły zagospodarowania placu Obrońców Warszawy oraz schodów przy pomniku Władysława Broniewskiego i za nim, kierując się w stronę nabrzeża. - Z 50 biur, które wnioskowały o dopuszczenie do konkursu, prace złożyło 14 firm.  To dużo. Prace są zamknięte i kodowane – informuje nas Hubert Woźniak z zespołu medialnego Ratusza.

Tego, co zawierają koperty, dowiemy się 26 lutego, kiedy pracę rozpocznie sąd konkursowy. Ocena potrwa od dwóch do trzech dni. - Regulamin zakłada, że wyniki musimy opublikować do 11 marca. Ale z pewnością zrobimy to wcześniej, wkrótce po zakończeniu obrad sądu – twierdzi urzędnik. Następnie wszystkie prace zostaną wystawione najprawdopodobniej na parterze Ratusza.

A skoro odnosimy się do miejsca, który jest zaliczany do płockich zabytków, byłyby wskazane prace archeologiczne. Hubert Woźniak zapewnia, że takie będą prowadzone w dalszym etapie inwestycji. Zastrzega równocześnie: - Ich zakres zależy od zakresu samej inwestycji.

Czytaj też:

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE