Reklama

Co dalej z nabrzeżem? Prezydent Płocka: Piłka jest po stronie marszałka

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z nabrzeżem? Prezydent Płocka: Piłka jest po stronie marszałka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie ma unijnego dofinansowania na prace na nabrzeżu. Czy to oznacza, że nie ma już szansy na pozyskanie środków zewnętrznych i czy będzie to rzutowało na termin zakończenia robót?

Nie ma unijnego dofinansowania na prace na nabrzeżu. Czy to oznacza, że nie ma już szansy na pozyskanie środków zewnętrznych i czy będzie to rzutowało na termin zakończenia robót?

Pisaliśmy już o  braku unijnego dofinansowania dla realizacji długo wyczekiwanego przez płocczan przedsięwzięcia.

[ZT]17396[/ZT]

- W przypadku nabrzeża jesteśmy na pierwszym miejscu listy rezerwowej – mówił nam prezydent Andrzej Nowakowski.

Szansa na pozyskanie dofinansowania na realizację bulwarów wiślanych jest, jeśli będą uwolnione kolejne środki finansowe. – W sytuacji, kiedy ci beneficjenci, którzy dostali dofinansowanie, nie wykorzystali tych środków bądź, o czym rozmawiamy z marszałkiem województwa i pracownikami Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, byłaby możliwość przesunięcia środków z innej osi czy działania – mówi Andrzej Nowakowski. - Piłka jest po stronie służb marszałka. Na dziś jest tam około 5 mln zł. Gdybyśmy chcieli wziąć 5 mln zł, to byśmy podpisali już umowę, skoro jesteśmy na szczycie listy rezerwowej. Jako jedyni czekamy na zwiększenie dofinansowania. Nas interesuje 20 mln zł, a nie 5 mln zł - bo, przypomnijmy, taka była maksymalna pula do pozyskania w tym konkursie. - A jeżeli pojawi się kolejny konkurs, to jak najbardziej zamierzamy aplikować - dodaje włodarz miasta. - Jednak w tym przypadku czekamy na pieniądze. Kwestia w jakiej wysokości i kiedy.

Prezydent Płocka ostatnio napisał na swoim blogu, ze 2018 rok "będzie doskonały dla Płocka". - Nie było jeszcze w tym mieście tak ambitnego planu - odniósł się do zaplanowanych inwestycji, mając do dyspozycji rekordowy budżet. W Ratuszu nadal liczą na zachowanie terminu zakończenia renowacji bulwarów wiślanych jeszcze przed festiwalami. Prezydent przedstawia wyłącznie korzystny scenariusz:

- W połowie 2018 roku będziemy cieszyć się całkowicie nowym miejscem do rekreacji, zabawy wraz z nowym portem jachtowym. Kto miał okazję w dzień powszedni być wieczorem na Wzgórzu Tumskim ten widział, że długo po zmierzchu przy budowie portu, przy włączonych reflektorach, wciąż pracują ciężkie koparki, pogłębiając Wisłę - czytamy we wpisie na blogu prezydenta Płocka.

Termin zakończenia prac na nabrzeżu to 30 czerwca 2018 roku. Poza wariantem optymistycznym, jednak jest jeszcze ten mniej korzystny, kiedy czekanie na unijne środki się nie opłaci (wówczas można liczyć tylko na środki z miejskiego budżetu) albo sprawy pokrzyżuje np. pogoda. W umowie już zawczasu uwzględniono możliwość braku unijnego dofinansowania, wpisując w takiej sytuacji datę 15 grudnia 2018 roku  (z płatnościami jeszcze w 2019 roku).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE