Reklama

Ciężarówka z asfaltem wpadła na pobocze

Opublikowano:
Autor:

Ciężarówka z asfaltem wpadła na pobocze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę wieczorem w Nowym Trzepowie ciężarówka przewożąca płynny asfalt nagle z nieznanych przyczyn wpadła na pobocze. Akcja strażaków trwała siedem godzin, zakończyła się późno w nocy.

W niedzielę wieczorem w Nowym Trzepowie ciężarówka przewożąca płynny asfalt nagle z nieznanych przyczyn wpadła na pobocze. Akcja strażaków trwała siedem godzin, zakończyła się późno w nocy.

Nasze informacje o niedzielnym zdarzeniu potwierdza rzecznik straży pożarnej, Edward Mysera. W 19.00 w Nowym Trzepowie w gm. Stara Biała, ciężarówka z płynnym asfaltem w pewnym momencie gwałtownie zjechała na pobocze drogi, taranując ogrodzenie i uszkadzając poszycie cysterny. Ze zbiornika zaczął wylewać się asfalt, potrzebna była natychmiastowa interwencja straży pożarnej.

- Na miejsce przyjechały cztery wozy strażackie, ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i ograniczenie wycieku - informuje Edward Mysera. - Właściciel ciężarówki, jeden z polskich przewoźników, zapewnił zastępczy pojazd, do którego przepompowano substancję. Do zabezpieczenia powierzchni wycieku wykorzystano sprasowaną słomę i piasek. Według wstępnych ocen, wyciekło ok. dwóch ton ciekłego asfaltu.

Zgłoszenie o wycieku dyżurny straży pożarnej dostał ok. 18.45, a akcja zakończyła się ok. 1.50 w nocy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE