Reklama

Cichy zabójca, samoobrona, ulgi podatkowe. Atrakcje dla seniorów

Opublikowano:
Autor:

Cichy zabójca, samoobrona, ulgi podatkowe. Atrakcje dla seniorów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To było pięć godzin wypełnionych różnymi atrakcjami, poradami, badaniami, a także występem artystycznym. To wszystko w ramach tegorocznej edycji Dni Seniora pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”.

To było pięć godzin wypełnionych różnymi atrakcjami, poradami, badaniami, a także występem artystycznym. To wszystko w ramach tegorocznej edycji Dni Seniora pod hasłem „Zdrowi, bezpieczni, aktywni”.

Piątkową imprezę w  Centrum Aktywności Seniora w Płocku przygotowały ZUS oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Jaka tematyka dominowała?

- Nowinki w służbie zdrowia, bezpieczne zakupy, samoobrona, udogodnienia dla osób starszych. Do tego najważniejsze zmiany w przepisach emerytalno-rentowych, a nawet quiz z nagrodami  - wyliczał Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego. - Wszystko w przyjaznej i swobodnej atmosferze.

W kilku pomieszczeniach znalazły się stoiska informacyjne wielu instytucji. Był m.in. ZUS, NFZ, Miejski Rzecznik Konsumentów, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Płocku, policyjny psycholog, podstawy samoobrony. Policjanci informowali m.in. o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem - w tym także miejskim - po Płocku. 

Ciekawe były także informacje o skutkach rozmów telefonicznych kierowcy auta podczas jazdy. Zapewne niewiele osób wie, że wybranie numeru zajmuje średnio 12 sekund, jadąc 90 km/h w tym czasie pokonamy aż 300 m!

Państwowa Straż Pożarna informowała o zagrożeniach pożarowych w gospodarstwie domowym, a także o czadzie, nazywanym "cichym zabójcą". 

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z pomiarem ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi.

- Chętnie skorzystałam z badań. Ciśnienie mam w normie, ale cukier już na poziomie granicznym, muszę się tym zająć - mówiła nam pani Maria z Międzytorza.

Ciekawie było także przy stanowisku NFZ. 

- Propagujemy między internetowe konto pacjenta, ponieważ od nowego roku będą duże zmiany, nie będzie już recept papierowych, lecz tak zwana e-recepta - mówiła Ewa Wesołowska, starszy specjalista w delegaturze mazowieckiego oddziału NFZ. - Są dwa sposoby otrzymywania takiej recepty. Jedna z nich to wydruk do ręki, który pacjent przedstawia w aptece do realizacji. Nie musi mieć papierowej recepty, tylko podaje kod i swój PESEL i otrzymuje lek.

Druga forma jest elektroniczna. Na czym polega?

- Zakładamy profil zaufany, tym profilem logujemy się do internetowego konta pacjenta, a lekarz sms-em lub mailem przesyła receptę na indywidualne konto pacjenta - uzupełniła specjalistka z NFZ.

O „Płockiej Karcie Seniora” opowiadali przedstawiciele PZERiI, bibliotekarze zapraszali do Książnicy Płockiej i jej wielu filii, ZUS informował o ważnych zmianach w przepisach emerytalno-rentowych, a skarbowcy przedstawiali ulgi podatkowe dla seniora.

Był też poczęstunek oraz występ artystyczny seniorów zrzeszonych w Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE