Reklama

Chodniki w centrum zbyt rzadko sprzątane? Tak twierdzi czytelnik

Opublikowano:
Autor:

Chodniki w centrum zbyt rzadko sprzątane? Tak twierdzi czytelnik - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny mieszkaniec skarży się na utrzymanie czystości na obszarze strefy płatnego parkowania. Twierdzi, że czystość chodników pozostawia sporo do życzenia. W dodatku wszystko odbywa się w taki sposób, że sprzątane są dopiero po telefonicznej interwencji.

Kolejny mieszkaniec skarży się na utrzymanie czystości na obszarze strefy płatnego parkowania. Twierdzi, że czystość chodników pozostawia sporo do życzenia. W dodatku wszystko odbywa się w taki sposób, że sprzątane są dopiero po telefonicznej interwencji.

Niedawno pisaliśmy o tym, że jeden z radnych napisał interpelację na temat zalegającego śniegu, który utrudnia dostrzeżenie linii pomocnych przy zaparkowaniu auta w strefie płatnego parkowania. Przywoływał treść ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, zgodnie z którą to gmina odpowiada za odśnieżanie w sytuacji, kiedy pobierana jest opłata za parkowanie na chodnikach. A teraz kolejny czytelnik powołuje się na te same przepisy i twierdzi, że częstotliwość sprzątania na chodnikach w SPP jest niewspółmierna z realnymi potrzebami. Trzeba samemu dzwonić, aby ktoś przyjechał i odśnieżył część chodnika przeznaczoną dla przechodniów. W dodatku w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, kiedy znaczną część chodnika zajmują zaparkowane samochody. 

[ZT]14394[/ZT]

Skontaktowaliśmy się ponownie z Ratuszem. A tam wyjaśniają:

- Zimowym utrzymaniem jezdni ulic w Strefie Płatnego Parkowania zajmuje się Miejski Zarząd Dróg, natomiast chodnikami, na których dopuszczony jest płatny postój samochodów, Wydział Kształtowania Środowiska. Zakład Usług Miejskich Muniserwis działający na zlecenie Wydziału Kształtowania Środowiska zobowiązany jest do utrzymania czystości i porządku oraz prowadzenia akcji zimowej na całej szerokości chodników.

Nasz czytelnik uważa, że podobnie jak w przypadku wywozu śmieci, powinny być ustalone zasady. Czy zatem jest ustalony jakiś harmonogram? Według Aliny Boczkowskiej z zespołu prasowego Ratusza jak najbardziej:

- Prace związane z utrzymaniem czystości wykonywane są przede wszystkim we wczesnych godzinach rannych, natomiast w ciągu dnia teren jest kontrolowany przez pracowników ZUM Muniserwis i pracowników Wydziału Kształtowania Środowiska. Do usuwania śniegu i błota pośniegowego ZUM Muniserwis przystępuje niezwłocznie po ustaniu opadów, a nawet w czasie ich występowania, mając jednakże na uwadze bezpieczeństwo pojazdów zajmujących miejsca w strefie płatnego parkowania. W przypadku obfitych opadów śniegu i zalegania masy śniegowej w ilości utrudniającej komunikację, ZUM Muniserwis zobowiązany jest do wywiezienia nadmiaru zalegającego śniegu z dachów budynków, parkingów, przejść dla pieszych i innych obiektów na miejsce wskazane przez Wydział Kształtowania Środowiska, tj. na działkę gminną na terenie Płockiego Parku Przemysłowo – Technologicznego. Działka znajduje się przy ul. Długiej.  

Fot. Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE