Reklama

Chodnik donikąd. Jak długo jeszcze?

Opublikowano:
Autor:

Chodnik donikąd. Jak długo jeszcze? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodnik przy Dobrzyńskiej kończy się nagle ni stąd ni zowąd, po ulewie zamienia się w rwący potok, a przedostanie na drugą stronę ulicy graniczy z cudem. Nie jest to bynajmniej zapomniana dróżka, ale - jak wskazuje nasz czytelnik, jeździ tam na rowerach naprawdę masa osób. Czy doczekają się ścieżki rowerowej?

Chodnik przy Dobrzyńskiej kończy się nagle ni stąd ni zowąd, po ulewie zamienia się w rwący potok, a przedostanie na drugą stronę ulicy graniczy z cudem. Nie jest to bynajmniej zapomniana dróżka, ale - jak wskazuje nasz czytelnik, jeździ tam na rowerach naprawdę masa osób. Czy doczekają się ścieżki rowerowej?

- Za każdym razem, gdy wracam z przejażdżki rowerowej Jarem Brzeźnicy w kierunku Skarpy, irytuje mnie brak końcowego odcinka chodnika po północnej stronie ul. Dobrzyńskiej ciągnący się od ronda Grabskich na Skarpie w kierunku Winiar - pisze płocczanin. - Co prawda jest chodnik po drugiej stronie Dobrzyńskiej, który ciągnie się aż do ronda z Medyczną, ale niestety przejście na drugą stronę przed mostem graniczy z cudem, jest arcyniebezpiecznie i raczej na bakier w prawem.

Według jego propozycji, stary chodnik po jednej stronie mógłby służyć pieszym, a po drugiej stronie, tej z niedokończonym chodnikiem, powinna powstać ścieżka rowerowa. - Dobrzyńska jest bardzo ruchliwą ulicą, z dziećmi na rowerach nawet nie ma co próbować, to samobójstwo - ocenia.

Kończący się ni stąd ni zowąd chodnik donikąd denerwuje nie tylko naszego czytelnika, zwłaszcza po deszczu, gdy błoto odstrasza nawet najbardziej nieczułych na pogodowe przeszkody rowerzystów i spacerowiczów, słychać narzekania na przerwany chodnik. Wszystko dlatego, że jest to idealne połączenie parowy i Sobótki ze Skarpą. - Na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do schroniska dla psów nie ma innego tak fajnego wyjazdu z parowy do miasta, co więcej - oprócz ul. Mostowej i bardzo stromej i niebezpiecznej ul. Kazimierza Wielkiego nie ma możliwości zjazdu rowerem nad Sobótkę, dlatego tak wiele osób korzysta z tej trasy! - przekonuje mieszkaniec Skarpy. - Tym bardziej, że przy rondzie Grabskich jest ścieżka rowerowa, która mogłaby biec dalej w kierunku Jaru Brzeźnicy. Idąc dalej - ktoś kto rusza rowerem z centrum miasta np. spod galerii Mosty, jadąc ścieżką rowerową (Przemysłowa -> Gwardii Ludowej -> 7 Czerwca -> Łukasiewicza -> Gałczyńskiego) mógłby swobodnie kontynuować jazdę Jarem Brzeźnicy w kierunku Sobótki - proponuje płocczanin. - Ostatnio sporo się mówi o zagospodarowaniu Jaru Brzeźnicy. Myślę, że od tego można zacząć - tak na dobry początek!

Co na to drogowcy? Jak dowiedzieliśmy się od Konrada Kozłowskiego z biura prasowego Ratusza, Miejski Zarząd Dróg jest w trakcie opracowywania projektu przebudowy Dobrzyńskiej od Zglenickiego do Medycznej. Projekt obejmie przebudowę jezdni, a także budowę kanalizacji deszczowej, nowych chodników i ścieżki rowerowej.- Mając na względzie uwagi mieszkańców Płocka i potrzebę połączenia istniejących i projektowanych ścieżek, w planach MZD jest rozszerzenie zakresu opracowania przebudowy ulicy Dobrzyńskiej o budowę ścieżki i chodnika od ul. Medycznej do ronda Grabskich - zapowiada Konrad Kozłowski.

Drogowcy planują, by Dobrzyńska razem z chodnikami i ścieżkami rowerowymi była jak nowa już w przyszłym roku. Jednak to, czy tak się faktycznie stanie, będzie zależało od tego, ile pieniędzy zostanie przeznaczonych na drogi w przyszłorocznym budżecie.

W ciągu dwóch ostatnich lat w Płocku powstało 12 km ścieżek rowerowych i - jak obiecywał prezydent Andrzej Nowakowski - niebawem powinny pojawić się następne. O tym, jak bardzo są potrzebne, świadczy spore zainteresowanie tematem wśród mieszkańców miasta i chęć inwestowania w - np. w trwającej właśnie drugiej edycji budżetu obywatelskiego już złożono kilka wniosków związanych z infrastrukturą rowerową - jednym z najszerszych i najdroższych pomysłów jest nawet budowa Płockiej Magistrali Rowerowej, czyli trasy rowerowej łączącej kilka osiedli - od Podolszyc aż do Zglenickiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE