Reklama

Chętni na nocną przygodę? Poszukają duchów

Opublikowano:
Autor:

Chętni na nocną przygodę? Poszukają duchów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji swoje podwoje całkowicie bezpłatnie otwierają praktycznie wszystkie instytucje kultury, to strasząc czarownicami, to oferując wędrówkę jedynie z latarkami po zaułkach miasta. Również teatr postanowił złapać w tę noc … teatralnego ducha.

Kolejna Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji swoje podwoje całkowicie bezpłatnie otwierają praktycznie wszystkie instytucje kultury, to strasząc czarownicami, to oferując wędrówkę jedynie z latarkami po zaułkach miasta. Również teatr postanowił złapać w tę noc … teatralnego ducha.

- Zajrzymy w miejsca, które na co dzień są niedostępne dla widzów, zwiedzimy kulisy, pracownie i poszukamy teatralnych duchów, których każdy teatr jest pełen – zdradzają szczegóły nocnego zwiedzania 16 maja pracownicy teatru. Wycieczki po zakamarkach będą dwie. Pierwsza wyruszy o godzinie 22.00, druga o 23.00. Aby jednak załapać się na taki spacer, należy odebrać bezpłatną wejściówkę w kasie teatru. Z tego, co wczoraj się dowiedzieliśmy, zostało ich już niewiele, ale chętni wciąż mają szansę.

Gdyby się jednak komuś nie udało, czwórka aktorów: Hanna Chojnacka-Gościniak, Dorota Cempura, Szymon Cempura i Piotr Bała zagości w Muzeum Mazowieckim, aby wystąpić w Nocy Skamandrytów. Pierwsze piosenki, wiersze i skecze rozpoczną o godzinie 19.00 i zamierzają co godzinę przypominać nowo przybyłym atmosferę bohemy z lat 20. minionego stulecia.

Na pozostałe atrakcje podczas Nocy Muzeów nie są przewidziane już żadne wejściówki (za wyjątkiem darmowego biletu na seans do Kina za Rogiem do odbioru w bileterii POKiS-u). Jak co roku zapanowano spacery z latarkami w ręku, oglądanie panoramy miasta ze szczytu Wieży Ciśnień, natomiast proboszcz z katedry ks. Stefan Cegłowski opowie o dziejach tej impoującej świątyni. Do zwiedzenia będzie Ratusz, gdzie na dyżurze spotkamy prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, który być może znów udostępni swój fotel w gabinecie. W Płockiej Galerii Sztuki wciąż można zobaczyć niesamowite zdjęcia podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej, Książnica Płocka zaprosi na podóż w czasie do PRL-u, a Małachowianka udostępni pomieszczenia, które jeszcze niedawno były w renowacji. Na seanse zaprosi widzów Kino za Rogiem i Dział Zbiorów Audiowizualnych. To tylko część z planowanych atrakcji. Oj, w tę noc będzie się działo w muzeach i w instytucjach kultury.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE