Reklama

Chętni na bilety do teatru za 400 groszy?

Opublikowano:
Autor:

Chętni na bilety do teatru za 400 groszy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szykuje się szczególna gratka dla tych, którzy lubią teatr i twórczość Szekspira. Za bardzo małą kwotę będą mogli spędzić przyjemny wieczór na „Poskromieniu złośnicy”. Bilety na przedstawienie teatr udostępni w specjalnej cenie 400 groszy.

Szykuje się szczególna gratka dla tych, którzy lubią teatr i twórczość Szekspira. Za bardzo małą kwotę będą mogli spędzić przyjemny wieczór na „Poskromieniu złośnicy”. Bilety na przedstawienie teatr udostępni w specjalnej cenie 400 groszy.

Ostatnim razem, przy okazji podobnej promocji, bilety rozeszły się migiem. Tym, którzy może zapomnieli, przypominamy, że 21 maja przypada Dzień Teatru Publicznego w Polsce i tego dnia w teatrach w całym kraju bilety na przedstawienia kosztują 400 groszy (4 zł). Cena ma związek z 400. rocznicą śmierci wybitnego dramaturga, Williama Szekspira. W płockim teatrze sprzedaż biletów na „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Marka Mokrowieckiego rozpocznie się 14 maja, czyli tydzeń przed spektaklem. Radzimy pospieszyć się, gdyż zwykle przy tańszych biletach ustawia się przy kasie spory wianuszek chętnych.

Akcję finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i ma na celu skuszenie wizytą w teatrze przede wszystkim tych, którzy zasiadają na widowni rzadko lub wcale. - Dziś organizatorzy znów powtarzają, że tego dnia „Grosze grają rolę” (właśnie takie hasło będzie towarzyszyło akcji) oraz że bez finansowego wsparcia z publicznych pieniędzy, a więc z pieniędzy nas wszystkich, polski teatr publiczny, jako idea i jako konkretne miejsca na mapach polskich miast, nie mógłby istnieć – pisze Dorota Buchwald, dyrektorka koordynującego akcję Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Czytaj też:

Fot. Waldemar Lewandowski/Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE