Reklama

Chcieli wyrwać bankomat ze ściany [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Chcieli wyrwać bankomat ze ściany [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o próbę włamania do bankomatu. Złodzieje usiłowali wyrwać bankomat przy użyciu stalowej liny i forda transita.

Płoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o próbę włamania do bankomatu. Złodzieje usiłowali wyrwać bankomat przy użyciu stalowej liny i forda transita.

O usiłowani włamania do bankomatu w Staroźrebach pisaliśmy w ub. tygodniu. Dziś rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek poinformował o zatrzymaniu trzech podejrzewanych o to mężczyzn i przedstawił szczegóły całej operacji.

Jak wynika z ustaleń śledczych, aby dostać się do bankomatu zamontowanego w ścianie budynku, sprawcy najpierw wybili jedną z szyb banku. Ale że próba zakończyła się fiaskiem, próbowali wyrwać całe urządzenie ze ściany budynku za pomocą stalowej liny przymocowanej do forda transita. Nie powiódł się jednak również i ten sposób.

Krzysztof Piasek poinformował, że policjanci zatrzymali w trzech mieszkańców powiatu płockiego podejrzanych o udział w zdarzeniu,  zabezpieczono także samochód dostawczy i osobowy, które służyły włamywaczom.

Mężczyźni w wieku 21, 25 i 33 lat usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za taki czyn karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokuratura objęła dwóch podejrzanych policyjnym dozorem, zakazami opuszczania kraju i kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi. Wobec trzeciego nie zastosowano środków zapobiegawczych.

- Sprawa jest rozwojowa - uważają policjanci. 

Fot. KMP Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE