Reklama

Chciał pieniędzy jako funkcjonariusz CBŚ

Opublikowano:
Autor:

Chciał pieniędzy jako funkcjonariusz CBŚ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Jego ofiarą padł 80-latek z Płocka.

Przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Jego ofiarą padł 80-latek z Płocka.

Najpierw była metoda „na wnuczka”, a teraz „na funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego”. W obu przypadkach cel jest jeden, wyłudzenie jak największej kwoty głównie od starszych osób. Niestety, ofiarą bezwzględnych oszustów padł 80-latek z Płocka. W czwartek około godziny 11.00 do seniora zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego.

- Oświadczył, że jest na tropie osoby, która włamuje się na konta bankowe i że istnieje niebezpieczeństwo włamania się na konto 80-latka – relacjonuję Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. - Aby do tego nie doszło, senior został poproszony o wypłacenie swoich pieniędzy z konta i przekazanie ich funkcjonariuszowi, co miało być pomocne w zatrzymaniu przestępcy. Mieszkaniec naszego miasta wypłacił wszystkie oszczędności – kilkadziesiąt tysięcy złotych – i przekazał je nieznajomemu mężczyźnie.

Niestety, starszy mężczyzna padł ofiarą oszusta. Dlatego policjanci apelują do mieszkańców, aby pod żadnym pozorem nie decydowali się powierzać nieznajomym pieniędzy. - Żaden funkcjonariusz policji czy też Centralnego Biura Śledczego ani też innej instytucji publicznej nie będzie żądał nigdy pieniędzy w czasie prowadzenia jakichkolwiek spraw – uczula Krzysztof Piasek.

Krótko mówiąc, jeśli ktoś w taki sposób zażąda od nas pieniędzy, pamiętajmy, że mamydo czynienia z oszustem, o którego działalności należy powiadomić policję.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE