Reklama

Chcesz wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim i nie wiesz od czego zacząć? Zdaj się na ekspertów

Opublikowano: pt, 6 maj 2022 10:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Masz już swoje wymarzone M3 od dewelopera i nie wiesz co dalej? Zespół z GSI Showroom w Płocku zaprojektuje, wykończy i umebluje Twoje mieszkanie na czas i w profesjonalny sposób. Zobacz jakie to proste.

Czy wykończenie mieszkania to musi być „droga przez mękę”?

Niekoniecznie. Chociaż często to się zdarza. Nawet zatrudnienie projektanta, który wykona projekt wnętrz i będzie miał tzw. nadzór autorski nad wykonującymi prace, nie gwarantuje sukcesu. Oczywiście to nie reguła, ale generalnie większość inwestorów po zakończeniu prac mówi sobie „nigdy więcej”.

Usługa kompleksowego wykończenia wnętrz „pod klucz”, dostępna w GSI Showroom, powstała właśnie w odpowiedzi na problemy klientów, chcących wykończyć mieszkanie w stanie deweloperskim. W GSI Showroom nie świadczymy samych usług projektowania wnętrz, nie wykonujemy też remontów oraz, na dzień dzisiejszy, nie posiadamy oferty dla domów jednorodzinnych.

Specjalizujemy się wyłącznie w mieszkaniach w stanie deweloperskim.

Czym właściwie jest usługa kompleksowego wykończenia wnętrz “pod klucz” i jakie problemy rozwiązuje?

Generalnie początek urządzania wymarzonego mieszkania wydaje się łatwy. Zazwyczaj doskonale znamy nasze potrzeby mieszkaniowe, mamy swój gust, a co za tym idzie często wiemy, w jakim stylu chcemy wykończyć nasze wnętrza. W Internecie znajdujemy setki inspiracji, rozwiązań i produktów, pięknie wyglądających na wizualizacjach.

Ale za chwilę przychodzi moment, w którym okazuje się, że część z tych inspiracji nie jest możliwa do nabycia w Polsce, inna część jest kosmicznie droga, a jeszcze inna podejrzanie tania.

Natomiast nasi projektanci odnajdują się w każdym stylu i bazując na sprawdzonych materiałach, są w stanie odwzorować znalezione w Internecie inspiracje, adaptując je do projektowanych przestrzeni. Oczywiście nasi projektanci przedstawią Państwu także swoje propozycje, bazując na Państwa oczekiwaniach.

A co po inspiracjach?

Zaraz po omówieniu inspiracji następuje zderzenie budżetu z rzeczywistością. Okazuje się, że wyspa z wysuwanym blatem to koszt nie do przejścia, a podłoga to 30 proc. budżetu na całe mieszkanie. Dlatego już na pierwszym spotkaniu zawsze szczegółowo omawiamy budżet.

Tu ważny jest także czas! Dlaczego? Otóż każdy deweloper daje możliwość dokonania zmian lokatorskich, polegających np. na przesunięciu ścian, punktów elektrycznych i hydraulicznych, w taki sposób, żeby mieszkanie lepiej spełniało nasze oczekiwania funkcjonalne. Możliwość wprowadzenia tych zmian jest przez dewelopera ograniczona harmonogramem prac. Po upływie wyznaczonego przez dewelopera terminu, jedyną opcją na ewentualne korekty są własne przeróbki. Niestety są one dużo bardziej kosztowne, kiedy w grę wchodzi np. najpierw wyburzenie ściany i biegnących w niej instalacji, a potem odbudowanie całości w innym miejscu.

Czy GSI Showroom wykona dla inwestora takie zmiany lokatorskie?

Oczywiście. Dla wielu naszych Klientów już dziś projektujemy mieszkania, które będą oddawane za rok czy dwa lata. Zachęcamy do stosowania takiego podejścia.

Ważnym aspektem wprowadzania zmian lokatorskich jest znajomość podstaw budownictwa bo nie przesuwamy ścian nośnych, nie przesuwamy stelaża do WC na ścianę przeciwległą do pionu kanalizacyjnego. Ważne jest uwzględnienie np. grubości okładzin ściennych bo większość deweloperów podaje wymiary pomieszczeń netto (bez tynków). Jest to tak samo ważne jak to, żeby cały projekt był wykonany w rzeczywistych wymiarach i z uwzględnieniem ergonomii przejść.

Łazienka i kuchnia to najważniejsze pomieszczenia w mieszkaniu, często zaprojektowane w studiach, gdzie sprzedawane są płytki czy meble kuchenne, które bazują na dostarczonych wymiarach i nierzadko bez brania pod uwagę realnych możliwości czy przepisów (jak zamknięcie suszarki w zabudowie bez zapewnienia wentylacji, czy zapewnienie dodatkowej wentylacji przy płycie gazowej).

Natomiast projektując mieszkanie z nami macie Państwo gwarancję, że wykorzystamy całą zdobytą przez nas wiedzę, tak żeby osiągnąć zamierzony efekt estetyczny i funkcjonalny. Wiedzę tę zdobywaliśmy na przestrzeni lat, a za wszystkie etapy prac w Państwa mieszkaniu bierzemy pełną odpowiedzialność.

Jak wygląda proces projektowania w GSI Showroom?

Projektujemy Państwa mieszkanie zaczynając od układu funkcjonalnego, przez wizualizacje 3D oddające charakter wnętrz, na uszczegółowieniu wszystkich elementów wyposażenia kończąc.

Cały proces projektowania odbywa się na krótkich spotkaniach w naszym Showroom’ie oraz za pomocą naszej aplikacji dostępnej na telefon oraz przez przeglądarkę.

Wszystkie zmiany, uwagi i korekty widzą nie tylko Państwo i projektant, ale cały nasz zespół. Zespół kompletowany latami, gdzie każdy ma swoją specjalizację i bierze czynny udział w procesie zarówno projektowania wnętrz, kosztorysowania, zakupów wszystkich materiałów budowlanych i wykończeniowych, sprzątania, realizacji mebli na wymiar, na umeblowaniu i dekoracji mieszkania kończąc.

Posiadanie tak dużego zespołu, jak i pojedynczych specjalistów rozwiązuje najważniejszy problem, pojawiający się na każdej budowie - tzw. „spychologię”. Termin ten najlepiej obrazuje przykład:

- Krzywo ten fundament

- Wyprostuje murarz

 - Krzywo ten mur

- Wyprostuje tynkarz

- Krzywo te tynki

- Wyprostuje się gładzią

- Krzywa ta gładź

- Farbą się nie wyprostuje – stwierdza na końcu malarz.

Naszym zadaniem, w ramach świadczonej usługi kompleksowego wykańczania wnętrz “pod klucz”, nie jest prostowanie ścian, ale zadbanie o to, żeby już podczas odbioru mieszkania od dewelopera wychwycić wszystkie nieprawidłowości. Sprawdzamy stan całego mieszkania pod kątem wymiarów, jakości tynków i posadzek, ewentualnych uszkodzeń stolarki czy prawidłowości wykonania instalacji, żeby wszystko było zgodnie z projektem.

W momencie przekazania mieszkania do naszej dyspozycji o żadnej „spychologii” nie ma już mowy. Z też tego powodu wykluczamy możliwość częściowego wykonywania prac przez inwestora czy nieznane nam firmy podwykonawcze.

Dlaczego nikt inny nie może wykonywać prac?

Poza odpowiedzialnością, która na nas spoczywa jest także inny powód, dla którego nie zgadzamy się na wykonywanie prac przez inne ekip czy dostarczanie materiałów przez inwestora. To z naszej strony pisemna gwarancja na wszystkie prace oraz gwarancje producentów.

Przez lata wypróbowaliśmy setki różnych produktów, od hydroizolacji w łazience, przez grunty, na kranikach do wody włącznie. Niestety efekt „spychologii” jest także w branży materiałów budowlanych czy wykończeniowych. Z samego tylko gruntowania można by napisać pracę doktorską. Ponieważ tak samo ważne, jak samo wykonanie jest dla nas podejście do obsługi posprzedażowej tj. napraw gwarancyjnych oraz fakt posiadania przez nas ubezpieczenia OC, nie możemy sobie pozwolić na domyślanie się czy odpowiedzialność jest po naszej stronie czy kogoś innego. To prosta i uczciwa zasada, której przestrzegamy.

Jakie zalety daje korzystanie z usługi kompleksowego wykończenia wnętrz “pod klucz” przez GSI Showroom?

Decydując się na skorzystanie z naszych usług oszczędzacie Państwo pieniądze i czas. Pieniądze w taki sposób, że nie wciskamy produktów, na których mamy dobrą marżę lub prowizję. Używamy wyłącznie materiałów sprawdzonych. Tym samym nie zaproponujemy Państwu taniej baterii łazienkowej, która przestanie działać zaraz po upływie gwarancji. Mamy te doświadczenie już za sobą, to pozorna oszczędność. Tak samo jest z podłogami, listwami, oświetleniem, AGD, itp. itd.

Koszt zastosowania taniego materiału, a potem jego wymiany jest nieproporcjonalnie wyższy, chociaż rozłożony w czasie, niż zastosowanie dobrego materiału od razu. Ale to nie jest tak, że jesteście Państwo skazani wyłącznie na materiały premium. Zawsze pracujemy z budżetem zaproponowanym przez inwestora. Dlatego oczywiście możecie Państwo wybrać wannę za 7 tys. zł, ale my pomożemy znaleźć dobrą wannę za 700 zł. Ale zdecydowanie odradzimy Państwu zakup drzwi uznanego producenta, których wypełnienie stanowi plaster miodu, a okleina jest papierowa.

Jeśli chodzi o oszczędność czasu, to nasza oferta podzielona jest na dwa etapy. Etap przygotowawczy wiąże się z zawarciem umowy wstępnej, której przedmiotem jest wykonanie projektu funkcjonalnego, szczegółowe ustalenia, poznanie potrzeb, rysunki do zmian lokatorskich i praca z budżetem, aż do momentu zaakceptowania kosztorysu. Ten etap angażuje Państwa czasowo, na tyle ile jesteście Państwo dyspozycyjni, od Państwa decyzyjności oraz analogicznie do zakresu usług. Ten etap wymaga kilku spotkań i wymiany informacji za pośrednictwem naszego systemu do zarządzania projektami. Trwa zazwyczaj 4-8 tygodni, ale jego cechą charakterystyczną jest to, że przez wzgląd na wprowadzenie zmian lokatorskich od jego zakończenia do terminu wejścia na budowę może minąć kilka miesięcy.

Etap drugi wiąże się z ewentualną aktualizacją kosztorysu. Oczywiście w przypadku jeśli sytuacja na rynku uległa zmianie jakościowej, cenowej lub ilościowej. W zasadzie po jego aktualizacji Państwa rola polega na dokonaniu przedpłaty zgodnie z umową, a potem tylko na cotygodniowym odbieraniu informacji o przebiegu prac oraz płatności za etapy.

Taka kompleksowa usługa musi sporo kosztować?

Otóż wcale nie. Bo co proponuje GSI Showromm? Duży zespół, własne ekipy, projekt w cenie, zmiany lokatorskie, do tego pisemna gwarancja, ponad 5 lat na płockim rynku, ubezpieczenie OC firmy, wszystko przejrzyście i całość usług na preferencyjnej 8 proc. stawce VAT, gwarancja ceny. Na pewno tego typu usługa jest droższa w zestawieniu z „systemem gospodarczym”, bo nie ma tańszej ekipy niż „ja i szwagier”.

Ale prawda jest taka, że Państwa jedynym zadaniem jest zaakceptować projekt, kosztorys, a następnie wprowadzić się do posprzątanego i urządzonego mieszkania. Nie musicie Państwo zatrudniać po kolei każdego specjalisty oddzielnie (projektanta, elektryka, hydraulika, glazurnika, malarzy, stolarzy, dekoratorów itp.).

To my za Państwa zbieramy wszystkie oferty cenowe, zgrywamy w czasie prace budowlane, kontrolujemy na bieżąco jakość wykonanych prac i zużycie materiałów.

Macie Państwo gwarancję ceny polegającą na tym, że decydując się na skorzystanie z naszych usług w okresie ważności kosztorysu, jego wartość nie zmieni się nawet o złotówkę w relacji do uzgodnionego zakresu prac.

Znajdziesz nas tutaj:

oraz pod nr tel: 605-687-465

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE