Reklama

Chcesz udać się nad Sobótkę? Będzie łatwiej

Opublikowano:
Autor:

Chcesz udać się nad Sobótkę? Będzie łatwiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zwykle w sezonie letnim wszyscy ci, którym zamarzył się piasek i chłodna woda Sobótki, wsiadali do linii numer 44, która zaczynała kursować wraz z początkiem lipca. Ale nie w tym roku. Lada moment wakacje będą jednak na półmetku. Czy coś się w tym względzie zdąży zmienić zanim także sierpień dobiegnie końca?

Zwykle w sezonie letnim wszyscy ci, którym zamarzył się piasek i chłodna woda Sobótki, wsiadali do linii numer 44, która zaczynała kursować wraz z początkiem lipca. Ale nie w tym roku. Lada moment wakacje będą jednak na półmetku. Czy coś się w tym względzie zdąży zmienić zanim także sierpień dobiegnie końca?

 

Komunikacja Miejska nie zdecydowała się na uruchomienie dodatkowej linii sezonowej, czym nieco skomplikowała sytuację wszystkich zapalonych plażowiczów. Dotychczas wystarczyło tylko wsiąść się do autobusu w centrum miasta, który jechał dalej nabrzeżem wiślanym, dokładnie tuż obok zalewu, aż do pętli na zlokalizowanej na Winiarach. A przynajmniej tak było do czasu tegorocznych wakacji. Wszystko z powodu zamknięcia dla ruchu ulicy Szpitalnej na odcinku od Medycznej do Parowy, gdzie aktualnie trwają prace związane z rozdziałem kanalizacji.

W takiej sytuacji komunikacja wyznaczyła nowe, alternatywne miejsce, gdzie autobus mógłby zawracać. Zdecydowano, że miejsce nawrotki będzie następować w bezpośrednim sąsiedztwie firmy wydobywającej piasek z Wisły. Dlatego od pierwszego sierpnia kursy linii nr 44 zostaną wznowione.

Z takiej możliwości skorzystamy jednak zaledwie przez miesiąc. Jak powiedziano nam w Ratuszu, we wszystkich pozostałych miesiącach taka linia wydaje się zbędna z powodu braku odpowiedniej liczby potencjalnych pasażerów.

Fot.: Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE