Reklama

Chcemy dobrego reggae, nie deszczu [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Chcemy dobrego reggae, nie deszczu [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płock powoli przechodzi we władanie miłośników muzyki reggae. Od piątkowego poranka można ich spotkać niemal w każdym zakątku miasta.

Płock powoli przechodzi we władanie miłośników muzyki reggae. Od piątkowego poranka można ich spotkać niemal w każdym zakątku miasta.

Chociaż pogoda nie jest sprzyjająca, pole namiotowe na Sobótce jest zapełnione już niemal w stu procentach. Jednak wejście na nie wcale nie jest proste. Wcześniej bowiem należy się zarejestrować i przejść dokładną kontrolę. Nie można wnosić ze sobą niebezpiecznych narzędzi, a przede wszystkim alkoholu i wszelkich środków odurzających. – Mam narkotyki i kilka flaszek alkoholu – odpowiedział pewien „dowcipniś” na pytanie, co znajduje się w jego podręcznym bagażu. I już kilka sekund później musiał wypakować wszystko na ziemię.

Większość osób poddaje się jednak kontroli ze spokojem, doskonale rozumiejąc, że takie są wymogi organizatorów i nie da się ich „obejść” w żaden sposób. Przy drodze wiodącej w stronę sceny i pola namiotowego powoli rozbijają się stoiska, na których można kupić niemal wszystko, co kojarzyć się może z festiwalem. Są więc oficjalne gadżety Reggaelandu – koszulki, torby i inne drobiazgi, są ubrania „rodem z Jamajki”, wydawnictwa muzyczne (w tym całkiem sporo płyt winylowych), jedzenie napoje i inne.

Organizatorzy tegorocznej edycji festiwalu zadbali niemal o wszystko, co było w ich mocy. Nie byli w stanie zapewnić fanom jamajskiej muzyki tylko dobrej pogody. – Miałam nadzieję, że aż do niedzieli będzie świeciło słońce, a tymczasem już dzisiaj deszcz przemoczył mnie do suchej nitki – mówiła dziewczyna szykująca się do kontroli przed wejściem na pole namiotowe. – Oby ten deszcz więcej już nie padał.

Niestety - jak podawaliśmy wczoraj, synoptycy nie mają dla festiwalowiczów dobrych wieści, czytaj:


Fot. Konrad Swat i Tomasz Paszkiewicz / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE