Reklama

Chcecie żyć? Badajcie się, to nic trudnego

Opublikowano:
Autor:

Chcecie żyć? Badajcie się, to nic trudnego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wśród nowotworów trzecim pod względem zachorowalności jest rak szyki macicy. Dotyczy coraz młodszych kobiet. Rokowania zależą w dużej mierze od szybkiego rozpoznania i stopnia zaawansowania choroby. Jeśli jednak nie stawimy się na badaniach odpowiednio wcześnie, ryzykujemy własnym życiem.

Wśród nowotworów trzecim pod względem zachorowalności jest rak szyki macicy. Dotyczy coraz młodszych kobiet. Rokowania zależą w dużej mierze od szybkiego rozpoznania i stopnia zaawansowania choroby. Jeśli jednak nie stawimy się na badaniach odpowiednio wcześnie, ryzykujemy własnym życiem.

W przypadku własnego zdrowia nie ma niczego gorszego niż opieszałość. Zdecydowanie za często okazuje się, że jest już za późno. Choroba zdążyła już rozgościć się w naszym organizmie i sieje spustoszenie, a my załamujemy ręce. Szczególnie, że można było sobie pomóc. Własnie teraz jest na to szansa. Może już nawet w skrzynce pocztowej znalazły się zaproszenia na bezpłatną cytologię? Ratusz apeluje do płocczanek, aby nie odwlekały w nieskończoność cytologii i mammografii.

Ratusz zaprasza również do auli Urzędu Miasta Płocka. We wtorek o godzinie 12.00 rozpocznie się dwugodzinne spotkanie poświęcone profilaktyce raka szyjki macicy i raka piersi. Zostanie połączone z warsztatami, w jaki sposób odpowiednio badać piersi, by ewentualnie wykryć choćby najmniejszą nieprawidłowość. Do współpracy przy spotkaniu zaproszono specjalistów z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, którz przedstawią statystyki, przyczyny występowania i możliwe objawy choroby.

Fot. Karolina Burzyńska/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE