Reklama

Chcecie, żeby przez Płock przeszedł wielbłąd? Głosujcie!

Opublikowano:
Autor:

Chcecie, żeby przez Płock przeszedł wielbłąd? Głosujcie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa głosowanie w konkursie organizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli. Zwycięskie miasto 6 stycznia 2017 r. zamiast konia przejedzie wielbłąd.

Trwa głosowanie w konkursie organizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli. W zwycięskim mieście 6 stycznia 2017 r. zamiast konia przejedzie wielbłąd.

Rozpoczęło się głosowanie w niecodziennym konkursie - miasta organizujące na święto Trzech Króli coroczny orszak mogą się starać o wizytę prawdziwego, dorodnego wielbłąda. Niczego sobie są też nagrody pocieszenia dla miast, które zdobędą drugie i trzecie miejsce - dostaną kolejno po 3,5 tys. i 2,5 tys. czekoladek. Dodatkowo każde miasto biorące udział w głosowaniu otrzyma tyle papierowych koron, ilu internatów weźmie udział w zabawie konkursowej. 

Do tej pory na płockich orszakach mędrcy podróżowali konno. Ten ruch tłumaczono tym, że wielbłądy, które do tej pory brano pod uwagę, nie bardzo potrafią się zachować w wielotysięcznym tłumie. W obawie przed takimi nieeleganckimi zachowaniami jak podgryzanie czy nawet opluwanie uczestników, w Płocku do tej pory monarchowie wybierali bezpieczniejszy środek transportu. Jednak orszakowe wielbłądy mają w noszeniu trzech króli większą wprawę. 

Głosowanie trwa do 30 listopada do godziny 12.00 na ogólnopolskiej stronie Orszaku. Trzeba wybrać miasto, podać swój adres e-mali i kliknąć w przesłany mailem zwrotnym link.

Głosować można na stronie: http://orszak.org/konkursy/konkurs-glosuj-na-wielblada-i-wygraj-korony-18.html

[ZT]11398[/ZT]

Orszak Trzech Króli to dzieło fundacji o tej samej nazwie. Organizowany jest rokrocznie w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia. Z roku na rok przybywa miast włączających się w inicjatywę, dlatego zaczęła być ona nazywana największymi jasełkami na świecie. Od pięciu lat orszak przechodzi również ulicami Płocka. Za trzema królami na koniach maszeruje wielotysięczny tłum płocczan w papierowych koronach, radośnie kolędując, by w wybranym kościele oddać hołd Świętej Rodzinie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE