Reklama

Chcecie przejść szkolenie wojskowe? Terytorialsi ogłosili nabór

Opublikowano:
Autor:

Chcecie przejść szkolenie wojskowe? Terytorialsi ogłosili nabór  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa nabór do 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Ochotnicy w Płocku mogą się zgłaszać od 22 marca.

Trwa nabór do 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej. Ochotnicy w Płocku mogą się zgłaszać od 22 marca. 

Niespełna rok temu, po 26 latach przerwy w Płocku po raz kolejny zabrzmiały słowa przysięgi wojskowej, a to za sprawą 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsi terytorialsi przysięgali w naszym mieście 15 lipca 2018 roku. Teraz trwa kolejna rekrutacja, a zapisać się będzie można chociażby podczas obowiązkowej kwalifikacji wojskowej. Mieszkańcy Płocka będą stawiać się na komisję od 22 marca.

[ZT]21583[/ZT]

- Będzie można porozmawiać z żołnierzami o przebiegu służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Na osoby zainteresowane służbą w Naszej Brygadzie, będzie czekała prezentacja wyposażenia indywidualnego żołnierza oraz obsługiwanego sprzętu. Żołnierze odpowiedzą na pytania o służbie wojskowej, armii oraz  miejscowej jednostce.  Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju - mówi ppor. Jolanta Maciaszek, oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Ochotnicy przejdą 16-dniowe szkolenie wstępne, w trakcie którego będą doskonali umiejętności taktyczne i strzeleckie. Pracodawcom przysługuje rekompensata pieniężna z tytułu szkolenia pracownika. 

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i 65 blp w Pomiechówku. Brygadą dowodzi płk Grzegorz Kaliciak, oficer z 26-letnim doświadczeniem, uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE