Reklama

Chcą, żeby nie zatapiało Borowiczek

Opublikowano:
Autor:

Chcą, żeby nie zatapiało Borowiczek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozbudowa zapory bocznej Borowiczki, wałów wstecznych rzeki Słupianki i lewego wału rzeki Rosicy – to prace, które powinny zapewnić podniesienie bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców osiedla Borowiczki.

Rozbudowa zapory bocznej Borowiczki, wałów wstecznych rzeki Słupianki i lewego wału rzeki Rosicy – to prace, które powinny zapewnić podniesienie bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców osiedla Borowiczki.

Za realizację projektu „Poprawa stanu technicznego i bezpieczeństwa powodziowego stopnia wodnego Włocławek – pakiet nr 2” odpowiada Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie. Prace przygotowawcze w rejonie Borowiczek rozpoczęły się od oczyszczenia terenu i przygotowania trasy pod przyszłe budowle hydrotechniczne.

Jak poinformowało biuro prasowe Ratusza, w kwietniu 2012 roku w płockim Ratuszu odbyła się konferencja, podczas której został zainicjowany Program Bezpieczeństwa Powodziowego w Dorzeczu Wisły Środkowej. Jego podstawowym założeniem jest koordynowanie działań administracji rządowej i samorządowej. Jego uczestnikami są najważniejsze instytucje, które odpowiadają za bezpieczeństwo powodziowe oraz wojewodowie i samorządowcy z województw leżących w dorzeczu Wisły Środkowej. W pracach PBPwDWŚ uczestniczy między innymi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Ostatni alarm przeciwpowodziowy w Płocku ogłaszany był na początku lutego. Poziom Wisły podniósł się ponieważ spływające wody opadowo-roztopowe trafiły na lodowe zatory. W rejonie osiedla Borowiczki stany alarmowe przekroczone zostały o prawie 150 centymetrów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE