Reklama

Chcą mieć takich sąsiadów. Zakasali rękawy i przystąpili do akcji [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Chcą mieć takich sąsiadów. Zakasali rękawy i przystąpili do akcji [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąsiadami mogą być nie tylko inni ludzie. Płocki ogród zoologiczny jest miejscem, gdzie można spotkać nie tylko zwierzęta egzotyczne, ale także te wolno żyjące. - O niektóre z nich szczególnie warto zawalczyć, by zadomowiły się właśnie we własnym ogrodzie. Należą do nich sikory - zapewniają w płockim zoo.

Sąsiadami mogą być nie tylko inni ludzie. Płocki ogród zoologiczny jest miejscem, gdzie można spotkać nie tylko zwierzęta egzotyczne, ale także te wolno żyjące. - O niektóre z nich szczególnie warto zawalczyć, by zadomowiły się właśnie we własnym ogrodzie. Należą do nich sikory - zapewniają w płockim zoo. 

Dlaczego? Ponieważ sikorki są ptakami żywiącymi się szkodliwymi owadami.

- Dzięki ich obecności nie ma potrzeby stosowania chemicznych środków owadobójczych, gdyż sikory bardzo chętnie rozprawią się ze szkodnikami dokuczającymi krzewom i drzewom. Każdy mądry ogrodnik wie, że warto mieć sikory za sąsiadów - podkreślają w płockim zoo. - Choć trudno w to uwierzyć, sikora każdego dnia zjada więcej owadów niż wynosi waga jej ciała! Czyni tak nie dlatego, że jest łakoma, ale musi ciągle uzupełniać energię potrzebną jej do aktywnego życia. Wszystkim właścicielom ogrodów polecamy, aby zamiast chemicznej walki ze szkodnikami, zaprzyjaźnić się z sikorkami.

Akurat w płockim zoo mają na to konkretny sposób - wraz z pracownikami Leroy Merlin zoologiczna ekipa o zadań specjalnych wykonała od podstaw kilkanaście M1 - budek lęgowych dla tych ptaków. To nie pierwsza taka charytatywna akcja związana z tym hipermarketem z branży budowlanej (wcześniej wykonywano np. budki dla psów). W przypadku płockiego ogrodu zoologicznego nie zanosi się, by akcja okazała się tą ostatnią. Kolejne projekty już zaplanowano i dotyczą  np. wiaty dla makaków japońskich czy altanki dla tapira malajskiego. - Budki dla sikorek zostaną umieszczone na terenie zoo i po zasiedleniu będziemy mieli naturalną ochronę roślinności - dodają w płockim ogrodzie zoologicznym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE