Reklama

Chcą, by powstał nowy park. Bardzo nietypowy...

Opublikowano:
Autor:

Chcą, by powstał nowy park. Bardzo nietypowy... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie chodzi tu bynajmniej o przenoszenie lokalizacji Ojcowskiego Parku Narodowego. Samorządowcy chcą, by dumny tata tuż po narodzinach dziecka posadził drzewo w specjalnym parku. Tym samym potomek stałby się jego patronem.

Nie chodzi tu bynajmniej o przenoszenie lokalizacji Ojcowskiego Parku Narodowego. Radni PSL chcą, by dumny tata tuż po narodzinach dziecka posadził drzewo w specjalnym parku. Tym samym potomek stałby się jego patronem.

Podobne rozwiązania funkcjonują w innych miastach, np. Koninie czy Krakowie. W stolicy Małopolski takich miejsc jest już aż sześć! Radni Polskiego Stronnictwa Ludowego: Małgorzata Struzik, Michał Sosnowski, Tomasz Kominek i Michał Twardy chcą teraz wprowadzić to rozwiązanie do Płocka. 

- Mieszkając w mieście, szczęśliwy ojciec często nie ma własnego ogródka, ani kawałka ziemi, a też chciałby uczcić narodziny swojego potomka w taki sposób proponują samorządowcy. - Rodzicom, którzy postanowiliby sprawić swoim dzieciom taki wyjątkowy prezent, UMP mógłby przekazywać tabliczkę z wybitym numerem i rokiem urodzenia dziecka oraz mapkę wskazującą drogę do posadzonego dla niego drzewa. 

Dziecko stawałoby się patronem swojego drzewka.

- Pomysł miałby również walor edukacyjny, bo dzieci w okresie dorastania z chęcią odwiedzałyby swoje drzewko, dbałyby o nie i obserwowały jak rośnie razem z nimi - uważa radny Michał Sosnowski.  

Jako ciekawostkę można dodać, że wszyscy trzej panowie są ojcami synów, ale nie wszyscy posadzili z tej okazji drzewo... Do realizacji pomysłu potrzeba tylko wygospodarowania niewielkiej przestrzeni, przynajmniej na początek. Czy władze przychylą się do tego pomysłu? Czekamy na odpowiedź ze strony Ratusza. Otwartą kwestią byłoby też, gdzie mógłby powstać taki park. Macie jakieś propozycje?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE