Reklama

Centrum radioterapii na Winiarach już za rok. Wmurowano kamień węgielny [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Centrum radioterapii na Winiarach już za rok. Wmurowano kamień węgielny [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo skończą się wyprawy płocczan do ośrodków radioterapii w Warszawie czy Bydgoszczy. Za rok tuż obok szpitala na Winiarach ma powstać ośrodek radioterapii, który powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a ok. 80 mln złotych zainwestuje firma NU-MED.

Niedługo skończą się wyprawy płocczan do ośrodków radioterapii w Warszawie czy Bydgoszczy. Za rok tuż obok szpitala na Winiarach ma powstać ośrodek radioterapii, który powstanie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, a ok. 80 mln złotych zainwestuje firma NU-MED. 

To wielki krok w kierunku leczenia nowotworów w Płocku i całym subregionie. Nowotwory są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów, a jak mówił prof. dr hab. Sergiusz Nawrocki, nawet 30 proc. z nich możemy uniknąć. To kwestia lepszej diety, większej aktywności fizycznej i niepalenia papierosów. 

- To duża i skomplikowana inwestycja, ale to nie tylko kwestia pieniędzy. To kwestia specjalistów, których trzeba zgromadzić. Bez nich ośrodek może być nieefektywny - mówił Adam Struzik, który nie ukrywał zadowolenia z tej inwestycji. - Szukaliśmy takiego rozwiązania, żeby partner nie tylko zbudował ośrodek, ale też zadeklarował, że zatrudni odpowiednich specjalistów. 

Szacowana wartość inwestycji 80 mln złotych i poniesie go w całości NU-MED, która prowadzi już cztery podobne ośrodki onkologiczne. Tyle będzie kosztować budowa i wyposażenie ośrodka. Po zbudowaniu ośrodka partner będzie liczył na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. 

- Szacujemy, że ośrodek co miesiąc będzie mógł obsłużyć 150 pacjentów, którzy zaczynają terapię - mówi Jacek Stępnicki, rzecznik prasowy NU-MED. - To inwestycja nie tylko dla mieszkańców Płocka, ale i powiatu, a nawet sąsiednich. 

Kamień węgielny został wmurowany, a niebawem powinna zacząć się także budowa ośrodka. Wybudowany zostanie także hostel dla pacjentów, którzy będą wymagać hospitalizacji, choć założeniem radioterapii są zabiegi bez takiej konieczności. Dziś to jedna z najpopularniejszych metod leczenia nowotworów. Budowa ma się zakończyć pod koniec 2020 roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE