Reklama

Cele zawodowe w CV

Opublikowano:
Autor:

Cele zawodowe w CV - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podsumowanie zawodowe to bardzo ważna część CV. Zamieszczając je, możemy pokazać, że nasze cele są zbieżne z planami firmy. Ważne, by informacje podawane w tym fragmencie życiorysu odnosiły się do wymagań z oferty pracy. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, jak opisać swoje cele zawodowe.

Podsumowanie zawodowe to bardzo ważna część CV. Zamieszczając je, możemy pokazać, że nasze cele są zbieżne z planami firmy. Ważne, by informacje podawane w tym fragmencie życiorysu odnosiły się do wymagań z oferty pracy. Eksperci Pracuj.pl podpowiadają, jak opisać swoje cele zawodowe.

Wartościowe podsumowanie zawodowe świadczy o tym, że potrafimy formułować treściwe komunikaty. Może również sprawić, że rekruter nas zapamięta.

1. Opis działalności zawodowej i osiągnięć

Scharakteryzujmy krótko naszą dotychczasową działalność zawodową. Nie mając doświadczenia, wspomnijmy o stażach, praktykach, wolontariacie itp. Możemy napisać również o działalności w ramach fundacji i stowarzyszeń. Pamiętajmy o tym, że wykazywanie aktywnej postawy jest ważne nie tylko w życiu zawodowym, ale również wtedy, gdy zdobywamy wykształcenie i kwalifikacje. Wymieńmy nasze najważniejsze osiągnięcia zawodowe, a następnie wskażmy na nasze cele. Dzięki temu udowodnimy, że jesteśmy pracownikami, którzy znają swój potencjał, rozwijają go i mają pomysł na jego konstruktywne wykorzystanie.

2. Wytyczenie ścieżki rozwoju

Po wypisaniu naszych najważniejszych celów zawodowych postarajmy się wskazać, jak zamierzamy je osiągnąć. Możemy to zrobić np. pisząc, w jakim kierunku zamierzamy się rozwijać. Warto wspomnieć np. o zgłębianiu konkretnej dziedziny, zagadnienia itp. Analizując treść podsumowania, rekruter jest w stanie określić, czy możliwości rozwoju w firmie są zbieżne z naszymi oczekiwaniami i planami. Jeśli tak, być może zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której udowodnimy, że świetnie sprawdzimy się na danym stanowisku.

3. Największe atuty

Wspomnijmy w podsumowaniu również o tym, co uznajemy za swoje największe zalety. Możemy położyć nacisk na doświadczenie i wiedzę fachową, nie zapominając o kompetencjach miękkich, które również mają duże znaczenie. Rzetelność, pracowitą, odporność na stres – są zawody, których nie można wykonywać, nie posiadając odpowiednich predyspozycji i kompetencji.

4. Niewiele słów, dużo treści

Zamieszczając wyczerpujące podsumowanie zawodowe w CV, możemy pokazać, że sprawdzimy się w konkretnej pracy. Posiadanie wiedzy, doświadczenia i predyspozycji jest niezwykle ważne. Pamiętajmy o tym, by przedstawić je we właściwy sposób. Opiszmy swoje cele, działając w myśl zasady: „minimum słów, maksimum treści”. Podsumowanie zawodowe powinno być opisem naszych kompetencji w pigułce.

 

Dzięki zapisaniu celów zawodowych w CV możemy zyskać pewność, że praca, jaką mamy zamiar wykonywać, odpowiada naszym kwalifikacjom, a jednocześnie oczekiwaniom. Potencjalny pracodawca nie zaprosi nas na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli po zapoznaniu się naszym podsumowaniem zawodowym dojdzie do wniosku, że nie zdołamy zrealizować swoich planów w konkretnej firmie. Zamieszczając cele zawodowe w CV, redukujemy ryzyko uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej, na której nie mielibyśmy ochoty się pojawić. Podsumowanie sprawia również, że nasz życiorys staje się przejrzysty i można szybko zapoznać się z najważniejszymi informacjami.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE