Reklama

CBŚP zatrzymało podejrzanego o wysadzenie bmw na Podolszycach [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

CBŚP zatrzymało podejrzanego o wysadzenie bmw na Podolszycach [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środku czerwcowej nocy w 2017 r. wielu mieszkańców Podolszyc usłyszało wybuch. Spaliło się bmw. Wówczas policja nie wykluczała podłoża kryminalnego sprawy, z kolei płocka prokuratura potwierdzała, że doszło do eksplozji materiałów wybuchowych. Sprawę przejęło Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego pod samochodem.

W środku czerwcowej nocy w 2017 r. wielu mieszkańców Podolszyc usłyszało wybuch. Spaliło się bmw. Wówczas policja nie wykluczała podłoża kryminalnego sprawy, z kolei płocka prokuratura potwierdzała, że doszło do eksplozji materiałów wybuchowych. Sprawę przejęło Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podłożenie ładunku wybuchowego pod samochodem.

Przypomnijmy, że eksplozja nie tylko doprowadziła do zniszczenia bmw. Doszło również do uszkodzenia elementów konstrukcyjnych budynku, w którym przebywało sześć osób. - Na tę chwilę mogę powiedzieć, że nie był to przypadkowy samozapłon, tylko działanie osób trzecich - mówiła nam wówczas Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku. Obecnie CBŚP stawia sprawę jasno - doszło do eksplozji samochodu osobowego w wyniku podłożenia i zdetonowania ładunku wybuchowego, a szkody - zniszczenie samochodu i elewacji budynku - oszacowano na blisko 300 tys. zł. Toczące się śledztwo pozwoliło ustalić podejrzanego o dokonanie tego czynu, a także jego aresztowanie, o czym właśnie poinformowało CBŚP.

[ZT]15657[/ZT]

- Pod koniec stycznia br. policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie województw śląskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego, w wyniku których zatrzymali podejrzewanego mężczyznę oraz przeprowadzili szereg przeszukań. Na jednej z posesji znaleźli blisko 3 kilogramy trotylu, różne rodzaje amunicji, wytoczone i nagwintowane lufy, narzędzia mogące służyć do wytwarzania broni, a także lunety z celownikami laserowymi. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń eksplozja samochodu pokrzywdzonego, miała go zmusić do zapłaty 300 tys. zł. Sposób ewentualnej zapłaty miał utrudnić ustalenie sprawcy, gdyż miało się to odbyć za pomocą waluty wirtualnej. Pomimo bardzo skomplikowanej sprawy, funkcjonariusze wraz z prokuratorem przeprowadzili mnóstwo czynności, które doprowadziły do zatrzymania podejrzanego - tłumaczą w CBŚP. - Zabezpieczony w wyniku przeszukania materiał wybuchowy został zdetonowany na poligonie przez policyjnych pirotechników z KWP w Katowicach. Wybuch spowodował powstanie leja o głębokości jednego metra i średnicy blisko dwóch metrów. Zabezpieczony przez CBŚP trotyl mógł stanowić duże zagrożenie, do którego nie dojdzie dzięki ogromnemu zaangażowaniu policjantów. Dzięki zdetonowaniu tego materiału nie zostanie on wykorzystany w celach przestępczych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące usiłowania doprowadzenia pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, poprzez kierowanie gróźb bezprawnych oraz dokonanie gwałtownego zamachu na mienie, poprzez spowodowanie eksplozji ładunku wybuchowego. Podejrzany usłyszał także zarzuty dotyczące usiłowania groźbą zamachu na życie i zdrowie pokrzywdzonego, doprowadzenia go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, a także posiadania bez wymaganego zezwolenia materiału wybuchowego. Materiał dowodowy jest obecnie poddany analizie przez śledczych. Podejrzany mężczyzna, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo jest nadzorowane przez prokuratora z Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE