Reklama

CBŚP przejęło paczkę z Chin. W środku były narkotyki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

CBŚP przejęło paczkę z Chin. W środku były narkotyki [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli paczkę, która przyleciała do Polski z Chin. Okazało się, że jej zawartością są substancje psychoaktywne. Zatrzymano trzy osoby.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przejęli paczkę, która przyleciała do Polski z Chin. Okazało się, że jej zawartością są substancje psychoaktywne. Zatrzymano trzy osoby. 

Pod koniec października policjanci uzyskali informację, że w paczce, która zostanie wysłana do Polski z Chin, znajdować się będą środki odurzające, a jej odbiorcą jest mieszkaniec Polski. 27-letni Arkadiusz S. był wcześniej notowany za podobne przestępstwa. 

- W powiecie sierpeckim funkcjonariusze wytypowali dom jednorodzinny, do którego miała być dostarczona przesyłka. W sposób dynamiczny weszli na teren nieruchomości i zatrzymali trzech mężczyzn w momencie otwierania tej paczki. Jak się okazało wewnątrz znajdowało się 1,5 kg ,,nowej substancji psychoaktywnej", tzw. dopalacza o nazwie 4-CDC. Ponadto policjanci dokładnie przeszukali całą nieruchomość i w jednym z pomieszczeń znaleźli dodatkowo kilogram amfetaminy oraz blisko 350 gramów marihuany - wyjaśnia sierż. szt. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP. 

Na miejscu znaleziono również małe torebki foliowe, tzw. "dilerki". Według szacunków, znalezione substancje mogłyby posłużyć do produkcji nawet 2500 działek. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 80 tys. złotych. 

Oprócz Arkadiusza S. policjanci zatrzymali także 25-letniego Radosława S. oraz 30-letniego Kamila O. Do tej pory nie byli notowani. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty dotyczące wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości dopalaczy, a Arkadiusz S. także posiadania znacznych ilości narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Płocku wszyscy trzej zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 do nawet 15 lat.

[ZT]20722[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE