Reklama

CBA zatrzymało trzy osoby. Czynności prowadzone także w Płocku

Opublikowano:
Autor:

CBA zatrzymało trzy osoby. Czynności prowadzone także w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w stołecznym Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

Jak poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne, wśród zatrzymanych znalazł się Wiesław M., były dyrektor pionu wsparcia w MPWiK, Jacek M. były kierownik w tym pionie oraz Rafał T. były wspólnik śląskiej firmy. Zarówno Wiesław M., jak i Rafał T. zatrzymani są do tej sprawy po raz drugi, po uchyleniu przez sąd tymczasowego aresztowania. Wcześniej zatrzymano ich na początku lipca.

- Jednocześnie prowadzone są przeszukania w miejscach zamieszkania osób zatrzymanych oraz miejscach zamieszkania osób biorących udział w przetargach realizowanych przez MPWiK w Warszawie. Czynności odbywają się na terenie Katowic, Wrocławia, Białegostoku, Płocka i w okolicach Warszawy - powiadomił Wydział Komunikacji Społecznej CBA w opublikowanym komunikacie.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam zatrzymani usłyszą zarzuty.

Realizowane dzisiaj czynności związane są z podejrzeniem działania na szkodę MPWiK w Warszawie oraz innych oferentów, podczas realizowania zamówień publicznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE