Reklama

CBA w Orlenie. Badają, czy doszło do nieprawidłowości

Opublikowano:
Autor:

CBA w Orlenie. Badają, czy doszło do nieprawidłowości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego znalazły się umowy na marketing i doradztwo w pięciu spółkach skarbu państwa. Jedną z nich jest Orlen.

Pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego znalazły się umowy na marketing i doradztwo w pięciu spółkach skarbu państwa. Jedną z nich jest Orlen.

Po sygnałach o nieprawidłowościach w pięciu spółkach CBA rozpoczęło kontrolę w Grupie Lotos, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, Grupie Azoty Polskiej Grupie Zbrojeniowej, a także ich spółkach zależnych. Łącznie to kilkadziesiąt podmiotów.

Jak wyjaśnia CBA, ze zgłoszeń wynikało, że we wszystkich tych spółkach może dziać się źle jeśli chodzi o wydatki na public relations, marketing, reklamę, doradztwo itp. Dlatego to właśnie umowy zawierane na usługi w tych obszarach zostały poddane szczegółowej kontroli. Obejmuje ona okres od 1 grudnia 2015 r.

- Na początku postępowania CBA chce dokładnie wiedzieć kto – jaki wykonawca,  co – przedmiot umowy,  w jakim terminie, na czyje zlecenie i za jaką kwotę wynagrodzenia wykonał na rzecz spółek usługi z zakresu szeroko pojętego marketingu, PR i reklamy - wyjaśnia Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Funkcjonariusze CBA będą sprawdzać zakres samych umów, ale również dokumentację wykonawczą i rozliczeniową. Zarządy spółek zostały poinformowane o kontroli.

AKTUALIZACJA z 27 września

Kontrola w KGHM i Orlenie rozpoczęła się we wtorek, 27 września - funkcjonariusze CBA weszli do siedzib spółek - wynika z informacji podanych przez RMF FM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE