Reklama

Carlsberg przekazał 100 tys. zł dla szpitala w Sierpcu

Opublikowano:
Autor:

Carlsberg przekazał 100 tys. zł dla szpitala w Sierpcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Carlsberg Polska przekazała 300 tys. zł trzem szpitalom: w Sierpcu, Brzesku i Szczecinie. W tych miastach działają browary, należące do piwnego potentata.

Firma Carlsberg Polska przekazała 300 tys. zł trzem szpitalom: w Sierpcu, Brzesku i Szczecinie. W tych miastach działają browary, należące do piwnego potentata.

Wiele firm przekazało już mniejsze lub większe kwoty na walkę z koronawirusem. To tego grona dołączyła kolejna z regionu płockiego. W Sierpcu piwo produkuje Browar Kasztelan, w Brzesku - Browar Okocim, a w Szczecinie - Browar Bosman. Wszystkie te firmy należą do duńskiego Calsberga.

- Jesteśmy częścią społeczności lokalnych, w których działają nasze browary. I od lat wspieramy lokalne inicjatywy. W obecnej szczególnej i bardzo trudnej sytuacji tym bardziej chcemy pomóc dbać o zdrowie naszych sąsiadów - poinformował Carlsberg Polska.

100 tys. zł, które otrzymał od Carlsberga szpital w Sierpcu, zostanie przeznaczone na zakup sprzętu medycznego, wskazanego przez dyrekcję szpitala, m.in. urządzeń wspierających oddychanie, kardiomonitora i pomp infuzyjnych oraz specjalistycznych urządzeń do dezynfekcji łóżek i pomieszczeń szpitalnych. Pomogą one w walce z pandemią COVID-19 i będą również przydatne po przezwyciężeniu obecnego kryzysu zdrowotnego.

Carlsberg Breweries to jedno z największych przedsiębiorstw piwowarskich na świecie. Posiada zakłady w ponad 50 krajach, zatrudniając łącznie około 43 tys. osób. Natomiast w Polsce zatrudnia w Polsce ok. 1300 osób. 

Browar Kasztelan powstał w Sierpcu w 1972 r. W 2001 r. w wyniku połączenia browarów Okocim, Bosman, Kasztelan i Piast powstała grupa piwowarska Carlsberg Okocim. Rok później firma z Sierpca stała się częścią koncernu Carlsberg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE