Reklama

Cała Polska szyje maseczki. Więźniowie również [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Cała Polska szyje maseczki. Więźniowie również [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osadzeni w całym kraju włączają się w walkę z koronawirusem. Także za murami Zakładu Karnego w Płocku powstają dziesiątki maseczek ochronnych.

Osadzeni w całym kraju włączają się w walkę z koronawirusem. Także za murami Zakładu Karnego w Płocku powstają dziesiątki maseczek ochronnych. 

Więzienne szwalnie przestawiły swoją produkcję. W 83 zakładach penitencjarnych w całym kraju miesięcznie powstają tysiące sztuk odzieży ochronnej - maseczek, fartuchów czy kombinezonów. 

Pomagają też osadzeni w Płocku - wcześniej 250 maseczek trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Płocku, a 300 do Mazowieckiego Ośrodka Medycyny Pracy w Płocku. Dziś 250 kolejnych maseczek powędrowało do 6. Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. 

- Maseczki szyją osadzeni z płockiej jednostki, którzy zostali zaangażowani przez kadrę penitencjarną i przystąpili do programu readaptacji społecznej pn. „Tarcza”. Inicjatywa została podjęta głownie w celu zaspokojenia wewnętrznych potrzeb służby, kiedy to koniecznością stało się zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariuszom, pracownikom i osadzonym - informuje major Marlena Kubera, rzeczniczka prasowa Zakładu Karnego w Płocku. 

Jak podaje ministerstwo sprawiedliwości, w zakładach w akcję w całej Polsce zaangażowanych jest ponad 1000 więźniów. Miesięcznie powstaje ponad milion maseczek, 60 tys. fartuchów i kombinezonów i 120 tys. litrów płynów do dezynfekcji. 

[YT]https://youtu.be/-M__OojdK1A[/YT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE